HomeTenisWTA Rouen: pewna wygrana Magdy Linette

WTA Rouen: pewna wygrana Magdy Linette

W pierwszej rundzie turnieju rangi WTA 250 w Rouen Magda Linette pokonała Elsę Jacquemot 7:5, 6:1. Tym samym Polka awansowała do kolejnej rundy.

Magda Linette

Magda Linette pokonała Francuzkę

Polska tenisistka do meczu z Elsą Jacquemot przystąpiła z pozycji całkiem wyraźnego faworyta. Nasza zawodniczka zajmuje obecnie 60. miejsce w rankingu WTA, a Francuzka jest w połowie drugiej setki tej klasyfikacji. Na początku meczu nie było jednak widać tej przewagi. Linette już w trzecim gemie spotkania miała bardzo duże problemy z utrzymaniem swojego serwisu. Jacquemot dopięła swego w piątym secie, i dość nieoczekiwanie wyszła na prowadzenie 2:3. Polka bardzo szybko zdołała się odpłacić tym samym. Po dość ciężkiej walce wygrała swoje podanie, a następnie jeszcze raz poradziła sobie z serwisem Francuzki.

Grająca przed własną publicznością zawodniczka nie miała jednak zamiaru odpuścić seta. Wygrała dwa kolejne gemy i bardzo szybko doprowadziła do remisu 5:5. Przez chwilę wydawało się, że będziemy świadkami tie-breaka, lecz Linette do tego nie dopuściła. Tym razem to ona przejęła kontrolę nad wydarzeniami na korcie, i po dwunastu gemach zakończyła trwającego ponad godzinę seta zwycięstwem.

W dalszej części zmagań Linette wreszcie pokazała pełnię swoich umiejętności. Momentalnie zyskała przewagę dwóch gemów. W trzecim gemie przy jej podaniu Jacquemot znów sprawiła jej trochę kłopotów, lecz Polka wyszła z nich obronną ręką. 157. rakieta świata nie miała nic do powiedzenia. 32-letnia zawodniczka po raz piąty wygrała podanie Francuzki i prowadziła już 5:0. Jacquenot udało się wprawdzie wygrać honorowego gema pod koniec spotkania, ale na wielki “comeback” było już za późno.

Magda Linette pokonała Elsę Jacquemot 7:5, 6:1. W kolejnej rundzie zagra ze zwyciężczynią z pary Natalija Stevanović – Anna Blinkova. Ten mecz odbędzie się 17 kwietnia.

Barcelona wygrywa z Valencią! Lewandowski z pierwszym hat-trickiem w La Liga
Robert Lewandowski strzela po raz drugi! Polak daje prowadzenie Barcelonie z Valencią [WIDEO]
Wymiana Kuzery z Tułaczem po meczu Puszczy z Koroną. “Rozumiem, że chwytamy się różnych rozwiązań”
Robert Lewandowski wyrównuje! Świetna główka Polaka [WIDEO]
Gwiazdor Lipska może zostać w klubie na kolejny sezon!
Kuriozalne sceny w Katalonii. Fatalny błąd ter Stegena i czerwona kartka Mamardaszwiliego [WIDEO]
Jak obiecał, tak zrobił. Przeszedł ponad 100 km na mecz Radomiaka. “Akcja charytatywna dodała mi motywacji”