HomePiłka nożnaBarcelona wygrywa z Valencią! Lewandowski z pierwszym hat-trickiem w La Liga

Barcelona wygrywa z Valencią! Lewandowski z pierwszym hat-trickiem w La Liga

W 33. kolejce Barcelona wygrała u siebie 4:2 z Valencią. Lewandowski zdobył hat-tricka w drugiej połowie i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Polak przypomniał wszystkim, że ciągle jest jednym z najlepszych napastników na świecie.

Lewy - Barca

Lewandowski bohaterem spotkania

Barca jako pierwsza wyszła na prowadzenie w tym spotkaniu. W 22. minucie bramkę zdobył Fermin Lopez, dla którego był to już drugi gol w meczach ligowych z rzędu. Goście odpowiedzieli bardzo szybko, bo już pięć minut później piłkę w siatce umieścił Hugo Duro. Wykorzystał on błąd, jaki popełnił Marc-Andre ter Stegen. Niecałe 10 minut później goście zdobyli drugą bramkę. Tym razem do siatki trafił Pepelu. Pewnie wykorzystał on jedenastkę, jaką goście otrzymali po faulu Ronalda Araujo. W końcówce pierwszej części spotkania czerwoną kartkę obejrzał bramkarz gości – Giorgi Mamardashvili, co znacznie utrudniło wykonanie zadania gościom.

Barcelona weszła świetnie w drugą połowę spotkania. Lewandowski już w 49. minucie zdobył bramkę wyrównującą, pokonując bramkarza gości strzałem z głowy. Gospodarze nie przestali atakować i finalnie dopięli swego. W 82. minucie spotkania Polak trafił do siatki po raz drugi, znowu po rzucie rożnym. Tym razem nie trafił bezpośrednio po dośrodkowaniu. Wykorzystał on zamieszanie w polu karnym i zdobył bramkę, która zapewniła Barcelonie zwycięstwo. Lewandowski nie zakończył strzelania na dublecie. W 93. minucie podszedł do wykonania rzutu wolnego i niesamowitym strzałem z wolnego pokonał bramkarza.

Barca obecnie znajduję się na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 73 punktów. Do pierwszego Realu brakuje im aż 11 punktów, a nad trzecią Gironą mają dwa punkty przewagi. Valencia natomiast zajmuje ósme miejsce, ze stratą dwóch punktów do siódmej pozycji, gwarantującej udział w europejskich pucharach.

Marcin Matysiak: Zagraliśmy dwie różne połowy
Piłkarz przymierzany do reprezentacji Polski dostał powołanie do młodzieżowej kadry innego kraju
Ależ comeback Juventusu – z 0:3 do 3:3 z Bologną! Cudowny gol Milika [WIDEO]
Mohamed Salah wygadał się na temat swojej przyszłości. Wymowny wpis Egipcjanina
Wielki mecz Ewy Pajor. Hat-trick i tytuł królowej strzelczyń na pożegnanie z Wolfsburgiem
Nowe szczegóły w sprawie przyszłości Modricia. Chorwat zostanie w Madrycie?
Oficjalnie: Hellas Werona zostaje w Serie A. Polacy pomogli w kluczowym meczu
Sancho może zostać w Borussii, ale… musi spełnić jeden warunek!
Minimalna wygrana Zagłębia na koniec kolejki. Kolejny gol Kurminowskiego [WIDEO]
Łukasz Piszczek szczerze o Sancho: To, co działo się w Manchesterze w ogóle mnie nie dziwiło