HomePiłka nożnaXavi nie gryzie się w język po porażce z PSG. “Sędzia był tragiczny”

Xavi nie gryzie się w język po porażce z PSG. “Sędzia był tragiczny”

Źródło: Sport.es

Po końcowym gwizdku przegranego 1:4 meczu z PSG w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, Xavi ocenił dwie kluczowe decyzje sędziego tego meczu. Cytowany przez kataloński dziennik “Sport” menedżer Barcy przyznał, że jego zdaniem arbiter “był tragiczny”.

Xavi

Xavi ocenił czerwoną kartkę dla Araujo

Niewątpliwie kluczowe znaczenie dla rozwoju sytuacji w tym spotkaniu miało wyrzucenie z boiska Ronalda Araujo już w 29. minucie. Urugwajczyk sfaulował wychodzącego na dogodną pozycję Bradleya Barcolę. Zdaniem menedżera FC Barcelony, arbiter nie podjął dobrej decyzji.

Grając w pełnym składzie byliśmy dobrze zorganizowani. Czerwona kartka dla Araujo była przesadą i nie oznaczało to nic dobrego dla naszej gry. Mieliśmy wątpliwości czy zdjąć Pedriego czy Yamala, ale postawiliśmy na większą kontrolę. Wyżej mieliśmy jeszcze Roberta i Raphinhę – stwierdził Xavi, cytowany przez Sport.es

Xavi zdenerwowany na sędziego

Sam trener Barcy również nie dotrwał do końca spotkania – w 56. minucie z wściekłością kopnął w bandę reklamową przy bocznej linii, za co arbiter nakazał mu udać się na trybuny. Oceniając pracę arbitra, menedżer drużyny ze stolicy Katalonii nie trzymał języka za zębami.

Szkoda, że praca z całego sezonu idzie na marne przez jedną decyzję. Powiedziałem sędziemu, że był bardzo słaby, że nie rozumiał gry, że był tragiczny. Całkowicie zmienił oblicze meczu, nie lubię rozmawiać o sędziach, ale tutaj wpłynęli na wynik – podsumował Xavi.

Robert Lewandowski włącza się do walki o koronę króla strzelców! Przedstawiamy klasyfikację po 33. kolejce
Widmo spadku i rękoczyny. Nenad Bjelica o krok od zwolnienia
Barcelona wygrywa z Valencią! Lewandowski z pierwszym hat-trickiem w La Liga
Robert Lewandowski strzela po raz drugi! Polak daje prowadzenie Barcelonie z Valencią [WIDEO]
Wymiana Kuzery z Tułaczem po meczu Puszczy z Koroną. “Rozumiem, że chwytamy się różnych rozwiązań”
Robert Lewandowski wyrównuje! Świetna główka Polaka [WIDEO]
Gwiazdor Lipska może zostać w klubie na kolejny sezon!
Kuriozalne sceny w Katalonii. Fatalny błąd ter Stegena i czerwona kartka Mamardaszwiliego [WIDEO]
Jak obiecał, tak zrobił. Przeszedł ponad 100 km na mecz Radomiaka. “Akcja charytatywna dodała mi motywacji”