HomePiłka nożnaFortuna Puchar Polski: Wisła Kraków melduje się w wielkim finale

Fortuna Puchar Polski: Wisła Kraków melduje się w wielkim finale

Wisła Kraków pokonała zespół Piasta Gliwice 2:1. To właśnie zespół z zaplecza Ekstraklasy zagra 2 maja 2024 roku o godz. 16:00 na PGE Narodowym w Warszawie w wielkim finale Fortuna Pucharu Polski.

Wisła Kraków

SOPA Images Limited / Alamy

Trener Rude przed meczem

– Patrząc na charakterystykę rywala, mają bardzo dużo jakości w ofensywie i w defensywie. Mają bardzo szybkie ataki, mają dużo zawodników w polu karnym – trzech, czterech, pięciu. Bardzo dobrze używają faz przejściowych, na co będziemy musieli bardzo uważać. W obronie grają bardzo agresywnie. Są dobrze zorganizowani, gdy wychodzą do pressingu, a gdy się bronią jest ich dużo przed polem karnym i oczywiście są groźni przy stałych fragmentach gry, dzięki czemu są w półfinale.

Przebieg spotkania

Strzelanie na stadionie Stadion Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie rozpoczęli piłkarze “Białej Gwiazdy”. Już w 1. minucie gry na listę strzelców wpisał się Szymon Sobczak. 31-latek wykorzystał krótkie rozegranie rzutu rożnego i dośrodkowanie Kacpra Dudy w pole karne.

Tuż przed przerwą “Wiślacy” podwyższyli prowadzenie, a tym razem gol padł łupem Alfaro. Hiszpan popisał się pewnym strzałem z 11 metra na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Frantiska Placha.

Po zmianie stron zawodnicy z Górnego Śląska zaczęli przejmować inicjatywę i dążyć do zdobycia gola kontaktowego. Ostatecznie udało im się to w 54. minucie za sprawą Ariela Mosóra. Wychowanek Legii Warszawa pokonał Ratona pewnym strzałem głową i tym samym ustalił wynik spotkania.

Wisła Kraków zagra w finale Fortuna Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. 13- krotni mistrzowie kraju swojego rywala poznają po zakończeniu meczu Pogoń Szczecin – Jagiellonia, który odbędzie się również w środę 3 kwietnia. Początek o godzinie 20:30.

Piękne słowa Zielińskiego o Hurkaczu. “Jest moim bliskim przyjacielem”