HomePiłka nożnaIga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie!

Iga Świątek wygrywa turniej WTA 1000 w Rzymie!

Źródło: Własne/ Canal+Sport

Liderka światowego rankingu pokonała w wielkim finale turnieju w Rzymie Arynę Sabalenkę 2:0 (6:2,6:3). Białorusince nie udało się zrewanżować za ostatni przegrany finał w Madrycie.

Iga Świątek

Fenomenalny pierwszy set Polki

Nasza tenisistka od początku spotkania emanowała spokojem. Widać było pełną koncentrację na wykonaniu zadania, co skutkowało kapitalnym pierwszym setem. Polka rozgrywała kapitalne zawody i pewnie pokonała Białorusinkę w pierwszej partii 6:2, która trwała 37 minut. To była absolutna dominacja, która dawała nadzieję na końcowy sukces w drugim secie.

Emocjonujący finał dla Świątek

Poziom tego meczu finałowego był kapitalny. W drugim secie obserwowaliśmy więcej długich wymian zwłaszcza w drugim gemie, który skończył się na korzyść naszej tenisistki. Dość długo drugi set stał na wyrównanym poziomie, no bo w końcu Sabalenka miała prowadzenie 3:2 i była w połowie drogi do wyrównania stanu rywalizacji. W kolejnych gemach, swoją dominację pokazywała Polka, która potrafiła odrobić straty i wygrać 6:3. Po trwającym 53 minuty drugim secie, Iga Świątek wygrała ostatecznie z Białorusinką 2:0 i zwyciężyła w turnieju w Madrycie.