HomeTenisATP Madryt: Hubert Hurkacz potwierdza dobrą formę! Udany początek Polaka

ATP Madryt: Hubert Hurkacz potwierdza dobrą formę! Udany początek Polaka

W meczu drugiej rundy turnieju rangi ATP 1000 w Madrycie Hubert Hurkacz pokonał Jacka Drapera 6:1, 7:5. Polak pokazuje, że w tym roku “mączka” wyjątkowo mu służy.

Hubert Hurkacz

ZUMA Press Inc / Alamy

Hurkacz z awansem do kolejnej rundy turnieju w Madrycie

Dla Huberta Hurkacza było to drugie starcie z Jackiem Draperem w ciągu ostatnich kilku tygodni. Obaj panowie mierzyli się ze sobą w Monte Carlo. Wówczas wygrał Hurkacz, choć udało mu się to dopiero w trzecim secie. Brytyjczyk miał idealną okazję do rewanżu, lecz pierwszy set nic takiego nie zapowiadał.

Hurkacz z łatwością bronił swojego serwisu, lecz umiał też regularnie wygrywać podanie rywala. Draper się bronił, ale nie umiał powstrzymać Polaka, który szybko uzyskał przewagę pięciu gemów. Hurkacz był naprawdę bliski wygrania pierwszego seta 6:0. W kluczowym momencie jego rywal zdołał jednak wyjść z opresji. Szósty gem był jedynym, którego wygrał Draper. Przy swoim podaniu Hurkacz pewnie zakończył seta, który trwał 32 minuty.

W drugim secie Hubertowi Hurkaczowi już nie szło tak łatwo. Po straconym pierwszym secie Jack Draper nieco się ocknął i powoli zaczął wracać do gry. Tenisiści wymieniali się gemami aż do samej końcówki seta. Przy stanie 5:5 można było mieć wrażenie, że dojdzie do tie-breaku, który jest częstym elementem meczów z udziałem Polaka. 27-latek obudził się w odpowiednim momencie. Polski tenisista po długiej walce wygrał podanie Brytyjczyka. Chwilę później było już po wszystkim.

Druga odsłona meczu była bardziej wyrównana od pierwszej. Ostatecznie górą znów był Hubert Hurkacz. Dzięki wygranej z Draperem zajmujący dziewiąte miejsce w rankingu ATP zawodnik wygrał swój siódmy mecz na “mączce” w tym sezonie. Polak buduje formę przed najważniejszymi turniejami w tenisowym kalendarzu. 28 kwietnia czeka go kolejny test. W trzeciej rundzie turnieju w Madrycie zagra z Denisem Altmaierem. Niemiec to 61. zawodnik w klasyfikacji ATP.

Arabia Saudyjska chce pozyskać napastnika klubu z Anglii. Szokujący kierunek
Osimhen chce trafić do Anglii. Są dwie drużyny, trwają rozmowy
Barcelona zainteresowana napastnikiem Getafe! Jego przyszłość nie jest pewna
Edin Terzić dumny po wyeliminowaniu PSG z Ligi Mistrzów. “Ten sen jeszcze się nie skończył”
Barcelona spotkała się z agentem cenionego pomocnika. “To marzenie Xaviego”
Guirassy może zostać w Niemczech! Zabiega o niego czołowy zespół
Sensacja w Paryżu! PSG odpada, Borussia Dortmund w finale!
Nowy kandydat do objęcia Lecha Poznań! Może być trudno go namówić
Borussia jedną nogą w finale Ligi Mistrzów! Hummels wykorzystuje błąd w kryciu [WIDEO]