HomePiłka nożnaPodział punktów w hicie kolejki. Jagiellonia zremisowała z Pogonią

Podział punktów w hicie kolejki. Jagiellonia zremisowała z Pogonią

Źródło: Własne/ Canal+Sport

W hicie 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zremisowała z Pogonią Szczecin 2:2. Oznacza to, że drużyna Adriana Siemieńca minimalnie powiększyła przewagę nad drugim Śląskiem Wrocław i wciąż pozostanie głównym kandydatem do tytułu mistrza Polski.

Jagiellonia Białystok

Wysoka intensywność od początku spotkania

Gospodarze od pierwszego gwizdka sędziego, narzucili swojemu przeciwnikowi bardzo ciężkie warunki do grania. Jagiellonia mocno napierała i szukała szansy na szybkie objęcie prowadzenia. Mogła imponować ta łatwość w dochodzeniu do sytuacji strzeleckich przez zespół Adriana Siemieńca. Trzeba także wspomnieć, że mocno pomagała w tym postawa defensywy drużyny ze Szczecina. W Pogoni dominowała niepewność i bojaźliwość co tylko i wyłącznie nakręcało gospodarzy do ciągłego atakowania.

“Duma Pomorza” jednak potrafiła wykorzystać swój pierwszy w tym meczu zryw. Doskonałe podanie otrzymał Kamil Grosicki, który wykorzystał sytuację “sam na sam” i Pogoń objęła prowadzenie. Na nieszczęście przyjezdnych, Jagiellonia potrafiła już po kilku minutach skutecznie odpowiedzieć. Świetną piłkę do Pululu zagrał Nene i na tablicy widniał wynik 1:1.

Napór gospodarzy trwał i zakończył się golem na 2:1 autorstwa Jesusa Imaza. Było to zupełnie zasłużone prowadzenie, które Jagiellonia wygarnęła w samej końcówce pierwszej odsłony gry.

Hit kolejki na remis

Po przerwie mieliśmy do czynienia z podobnym scenariuszem, jaki miał miejsce w meczu Jagielloni w Lubinie. Tam również przeciwnik od początku drugiej połowy rzucił się do odrabiania strat i zepchnął białostoczan pod swoje pole karne. Pogoń wyglądała z każdą minutą coraz pewniej i w 58. minucie zdołała wyrównać stan rywalizacji.

I trzeba powiedzieć, że “Portowcy” wyciągnęli wnioski ze słabszej pierwszej części tego spotkania. Goście coraz bardziej ochoczo zmierzali pod bramkę Alomerovicia i szukali swoich szans do odwrócenia losów tej rywalizacji.

Wynik jednak już zmianie nie uległ i w Białymstoku, hit kolejki zakończył się mimo wszystko zasłużonym remisem. Jagiellonia minimalnie powiększyła swoją przewagę nad drugim Śląskiem, w efekcie czego wciąż są głównym kandydatem do mistrzostwa Polski. Z kolei przed “Dumą Pomorza” jeden z najważniejszych meczów w historii tego klubu. Już w najbliższy czwartek ekipa ze Szczecina wybierze się na finał Pucharu Polski, w którym zmierzy się z pierwszoligową Wisłą Kraków.

Jagiellonia – Pogoń Szczecin 2:2 (2-1)

Afimico Pululu 24′, Jesus Imaz 45′ – Kamil Grosicki 15′, Leo Borges 58′

Arabia Saudyjska chce pozyskać napastnika klubu z Anglii. Szokujący kierunek
Osimhen chce trafić do Anglii. Są dwie drużyny, trwają rozmowy
Barcelona zainteresowana napastnikiem Getafe! Jego przyszłość nie jest pewna
Edin Terzić dumny po wyeliminowaniu PSG z Ligi Mistrzów. “Ten sen jeszcze się nie skończył”
Barcelona spotkała się z agentem cenionego pomocnika. “To marzenie Xaviego”
Guirassy może zostać w Niemczech! Zabiega o niego czołowy zespół
Sensacja w Paryżu! PSG odpada, Borussia Dortmund w finale!
Nowy kandydat do objęcia Lecha Poznań! Może być trudno go namówić
Borussia jedną nogą w finale Ligi Mistrzów! Hummels wykorzystuje błąd w kryciu [WIDEO]