HomePiłka nożnaRadomiak rozbity w Kielcach! Korona opuszcza strefę spadkową

Radomiak rozbity w Kielcach! Korona opuszcza strefę spadkową

Korona Kielce rozbiła 4:0 Radomiaka Radom na otwarcie 29. kolejki Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu drużyna Kamila Kuzery przynajmniej do niedzielnej serii meczów opuściła strefę spadkową.

Danny Trejo

Korona rozbija Radomiaka

Korona weszła w to spotkanie z dużym animuszem i szybko, bo już w 19. minucie dostała za to nagrodę. Jacek Podgórski znalazł się na prawym skrzydle i zagrał mocną piłkę w pole karne, a tam pechowo interweniował Luka Vusković, który delikatnym dotknięciem skierował ją do własnej bramki.

Niecałe 10 minut później Korona prowadziła już 2:0. Akcję ponownie stworzył Podgórski, który skorzystał z wysoko ustawionej defensywy Radomiaka i wypuścił na wolne pole Danny’ego Trejo. Z pierwszym strzałem Amerykanina poradził sobie Gabriel Kobylak, ale piłka odbiła się na tyle szczęśliwie dla zawodnika Korony, że po chwili wbił ją do pustej bramki.

W 54. minucie gospodarze podwyższyli na 3:0. Bramkarz Radomiaka odbił uderzenie Trejo, ale zrobił to w taki sposób, że piłka spadła pod nogi Jauhienija Szykauki, który z najbliższej odległości wpakował ją do bramki. Białorusin ustalił rezultat w 88. minucie – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, skierował piłkę do siatki po delikatnym kontakcie.

Korona Kielce 4:0 Radomiak Radom
1:0 Luka Vusković [sam.] 19′
2:0 Danny Trejo 28′
3:0 Jauhienij Szykauka 54′
4:0 Jauhienij Szykauka 88′

Dzięki temu zwycięstwu Korona Kielce przynajmniej do niedzieli wyprzedziła Puszczę Niepołomice i wydostała się ze strefy spadkowej, mając nad nią obecnie jeden punkt przewagi. Radomiak natomiast ma 35 punktów i plasuje się na 11. pozycji.

Niebiescy górą w derbach! Ruch minimalnie pokonał GKS Tychy [WIDEO]
Zbigniew Jakubas uderzył w… Wisłę Kraków. Jaśniej się nie da!
Kosta Runjaić czaruje we Włoszech. Z 0:2 do 3:2 i Udinese jest liderem Serie A
Raków będzie miał jeszcze jednego nowego zawodnika? Trwają testy sportowe
Kolejny trener klubu Ekstraklasy może stracić pracę? “Najbliższy mecz będzie kluczowy”
Klub miliardera zgłasza się po Nicolę Zalewskiego. To może być hit!
Reprezentant Polski nagrodzony przez znany klub. Duże wyróżnienie!
Fala krytyki po ogłoszeniu cen biletów na Ligę Konferencji. Kibice Legii wściekli