HomeInne sportyKaraś ponownie złapany na dopingu!

Karaś ponownie złapany na dopingu!

Źródło: Kanał Sportowy

Aktualizacja:

Ultratriathlonista Robert Karaś ponownie został złapany na stosowaniu dopingu. Tym razem do wpadki doszło podczas kontroli antydopingowej po ustanowieniu rekordu świata na zawodach Florida ANVIL Ultra Triathlon. Z informacji przekazanych przez samego zainteresowanego chodzi o te same substancje, które znajdowały się w organizmie Karasia również przy pierwszej wpadce.

Robert Karaś

Robert Karaś / fot. PressFocus

W lutym 2024 roku Robert Karaś startował w zawodach Florida ANVIL Ultra Triathlon. Triathlonista chciał zmazać plamę po wpadce dopingowej i udowodnić, że jest w stanie pobić rekord świata “z czystym” organizmem. Trasę pięciokrotnego Ironmana pokonał w czasie 60 godzin 21 minut oraz 24 sekund. Pobił rekord świata należący do Adriana Kostery o ponad siedem godzin.

Kolejna wpadka Karasia

Miesiąc po kosmicznym wyczynie za pośrednictwem mediów społecznościowych otrzymaliśmy informację o kolejnym dopingowym incydencie Karasia. Triathlonista poinformował na Instagramie, że w jego organizmie wykryto niedozwolone substance. Wieści zostały przekazane przez przedstawcieli Amerykańskiej Agencji Antydopingowej (red. USADA).

Treść wiadomości od Karasia brzmi następująco:

Otrzymałem informacje z USADA, że w moim organizmie nadal znajdują się pozostałości substancji, które wykryto u mnie po zawodach w Brazylii. Nie miałem możliwości przeprowadzenia badań antydopingowych przed ostatnim startem w USA. To niedozwolone.

Niestety nadal mam w sobie pozostałości po tych substancjach. Nie wiem jeszcze, jakie konsekwencje formalne mnie czekają, ale nie to jest najważniejsze. Niech moja historia będzie przestrogą dla każdego sportowca, zwłaszcza dla ludzi młodych. Nie szukam wytłumaczeń, muszę teraz ponieść konsekwencje swojej głupoty i nieostrożności. Błąd popełniony 1,5 roku temu zostanie ze mną już na zawsze.

Informację potwierdził szef Polskiej Agencji Antydopingowej (red. POLADA), Michał Rynkowski:

Potwierdzam, Robert Karaś znów został przyłapany na dopingu. W jego organizmie wykryto drostanolon i klomifen. Można wątpić w jego wyjaśnienia, dla przykładu ta pierwsza zakazana substancja utrzymuje się w organizmie do 30 dni – powiedział Rynkowski dla Radia Zet.

Warto przypomnieć, że w zeszłym roku Karaś został zawieszony za stosowanie dopingu przez inną federację triathlonową IUTA. Po ustanowieniu rekordu świata na dystansie 10-krotnego Ironmana na zawodach IUTA World CUP Brasil Ultra Tri w organizmie polskiego ultratriathlonisty znaleziono sterydy anaboliczne.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Xabi Alonso po porażce w finale Ligi Europy: To był zły dzień
Gasperini pęka z dumy po finale Ligi Europy. “Nie chodzi o to, że wygraliśmy, ale o to jak to zrobiliśmy!”
Atalanta kończy niesamowitę serię Bayeru. Pierwsza porażka w sezonie
Niesamowity Ademola Lookman. Swoim występem w finale Ligi Europy przeszedł do historii!
Atalanta wygrywa Ligę Europy! Hat-trick Lookmana przerywa serię Bayeru Leverkusen [WIDEO]
Harry Kane z urazem przed EURO 2024. Selekcjoner reprezentacji Anglii komentuje
Co za mecz Atalanty w finale Ligi Europy z Bayerem! Lookman kompletuje hat-tricka [WIDEO]
Bayern Monachium blisko transferu skrzydłowego z Bundesligi!
Ceniony trener odmówił Chelsea. Czeka na ofertę z innego klubu!
Jest decyzja Milanu w sprawie Stefano Piolego. Wkrótce oficjalne ogłoszenie