HomeTenisZwycięstwo Huberta Hurkacza w drugiej rundzie w Miami!

Zwycięstwo Huberta Hurkacza w drugiej rundzie w Miami!

Hubert Hurkacz pokonał Aleksandra Szewczenko w drugiej rundzie turnieju ATP 1000 w Miami. Polak wygrał pierwszego seta, po znacznie trudniejszej reszcie spotkania awansował do trzeciej rundy turnieju.

Hubert Hurkacz

Awans po słabszym początku

Faworytem tego spotkania zdecydowanie można było określić polskiego tenisistę. Plasujący się zdecydowanie wyżej w rankingu ATP Hurkacz mierzył się z Aleksandrem Szewczenko, który znajdował się na 58. miejscu. Jednak spotkanie z Kazachem nie było dla naszego tenisisty spacerkiem. Pomimo wygrania pierwszego seta 6:4, w drugim Polakowi zabrakło lepszej dyspozycji w tie-breaku. Warto jednak odnotować 15 asów serwisowych, które niestety nie wystarczyły do zwycięstwa w tym secie.

Wyrównane spotkanie zakończyło się pomyślnie dla Hurkacza, który w ostatnim secie wygrał 6:3. Dzięki temu Polak awansował do kolejnej rundy, a jego następnym przeciwnikiem będzie Amerykanin – Sebastian Korda. Mecz zaplanowano na najbliższy poniedziałek na godzinę 16.