HomeTenisWTA Stuttgart: Nie będzie kolejnego finału ze Świątek! Sabalenka odpada w ćwierćfinale

Aryna Sabalenka straciła szansę na trzeci z rzędu finał z Igą Świątek w turnieju WTA 500 w Stuttgarcie. Białorusinka przegrała w trzech setach z Marketą Vondrousovą i pożegnała się z turniejem na etapie ćwierćfinału.

Aryna Sabalenka

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Sabalenka żegna się z turniejem w Stuttgarcie

W pierwszym jako pierwsza, w czwartym gemie, dała się przełamać Vondrousova. Po chwili Czeszka zrewanżowała się jednak Sabalence, dzięki czemu wróciła do wyniku 3:3. W ósmym gemie tenisistka z Białorusi ponownie wygrała przy serwisie rywalki, dzięki czemu wygrała tę partię 6:3.

Drugi set ponownie był festiwalem nieskuteczności obu tenisistek, jeśli chodzi o własny serwis. Łącznie doszło do aż pięciu przełamań, lecz tym razem lepiej na tym wyszła Vondrousova. W kluczowym, ósmym gemie przełamała Sabalenkę, co dało jej przewagę i zwycięstwo 6:3.

Decydujący, trzeci set miał podobny przebieg. Jako pierwsza rywalkę zdołała przełamać Czeszka, która później dokonała tego jeszcze dwukrotnie. Sabalenka prowadziła 5:4, ale dała sobie wyrwać tę przewagę i przy przegranym serwisie w jedenastym gemie, po chwili Vondrousova zwyciężyła 7:5 i całe spotkanie.

Marketa Vondrousova (8. WTA) – Aryna Sabalenka (2. WTA) 3:6, 6:3, 7:5

Porażka Białorusinki oznacza, że nie dojdzie do trzeciego z rzędu finału z udziałem Aryny Sabalenki i Igi Świątek. W dwóch poprzednich edycjach turnieju w Stuttgarcie liderka i wiceliderka walczyły o zwycięstwo i w obu przypadkach lepsza była Polka.

Świątek po pierwszym meczu na Igrzyskach: Było trochę więcej napięcia