HomeTenisNovak Djoković odpadł z Indian Wells, młody Włoch znalazł sposób na Serba

Novak Djoković odpadł z Indian Wells, młody Włoch znalazł sposób na Serba

Źródło: ATP

Novak Djoković poniósł klęskę w pojedynku z Lucą Nardim 4:6, 6:3, 3:6 w trzeciej rundzie ATP 1000 Masters w Indian Wells. Serb został pokonany przez 20-letniego Włocha, który sprawił olbrzymią sensację na amerykańskich kortach.

Novak Djoković

IMAGO / Charles Baus

Sensacja w Indian Welles, Novak Djoković poza turniejem

Numer jeden światowego rankingu ATP był zdecydowanym faworytem z nieopierzonym jeszcze tenisistą z Włoch. Novak Djoković już w pierwszym secie stracił panowanie nad przebiegiem spotkania i Luca Nardi zdołał wyrwać seta. Serbski tenisista w drugiej odsłonie zgodnie z zakładanym planem wykazał się skuteczniejszą grą. Ale niespodzianka wisiała w powietrzu. W decydującym secie, to zawodnik plasujący się na 123. miejscu rankingowym przełamał Djokovicia w szóstym gemie i nie wypuścił już zwycięstwa z rąk.

To szaleństwo. Nie wiem jak utrzymałem nerwy. To cud, ponieważ mam 20 lat i pokonuję Djokovicia – skomentował Nardi. Po walce trwającej 2 godziny i 22 minut, Włoch stał się najniżej sklasyfikowanym graczem, który kiedykolwiek pokonał Serba w turniejach Masters 1000 lub Wielkich Szlemach. Nardi zmierzy się z Tommym Paulem w 1/8 finału. Amerykanin zaś poradził sobie z Francuzem Ugo Humbertem 6:4, 6:4.