HomeTenisKamil Majchrzak o zawieszeniu za doping: Wydali na mnie wyrok

Kamil Majchrzak o zawieszeniu za doping: Wydali na mnie wyrok

Źródło: Flashscore

Aktualizacja:

Kamil Majchrzak był u szczytu swojej kariery, kiedy niespodziewanie spadło na niego zawieszenie za doping. W tym roku wrócił do gry w tenisa, a w rozmowie z “Flashscore” opowiedział o ostatnich miesiącach swojego życia.

Kamil Majchrzak

Associated Press / Alamy

Polski tenisista o zawieszeniu za doping

W grudniu 2022 roku Kamil Majchrzak poinformował, że wyniki dwóch badań antydopingowych, którym został poddany, wskazały wynik pozytywny. Tenisista stanowczo potwierdzał, że nie żarzył niedozwolonych środków świadomie, jednocześnie rozpoczynając walkę o swoje dobre imię.

Fakty i opinia publiczna wydały na mnie wyrok, a ja nie mogłem się do niczego odnieść, dopóki cała sprawa się nie zakończyła. Środowisko tenisowe stanęło za mną murem, oni mnie znali i wspierali przez cały czas trwania sprawy, ale no nagle, zamiast skupić się na przygotowaniach, treningu, regeneracji, musiałem stoczyć zupełnie inną batalię – zdradził Majchrzak w rozmowie z “Flashscore”.

Działania odpowiednich instytucji były szybkie. Majchrzak został zawieszony i musiał na chwilę zrezygnować z tenisa. Ma czego żałować, bo problemy pojawiły się po bardzo dobrym dla niego sezonie. Jak przyznaje sam zainteresowany, czuł się wówczas naprawdę mocny.

Wtedy pierwszy raz poczułem, że dorastam do tego większego grania. Od pięciu lat kręciłem się na przełomie pierwszej setki, czasem w niej, czasem poza. Wtedy mówiłem, że TOP 50 jest takim moim celem i faktycznie to poczułem, że dorastam do tego, żeby móc się tam znaleźć i realnie zaatakować, więc wyjątkowo zmotywowany wchodziłem w te przygotowania – przyznał Majchrzak.

Ostatecznie, po długich trzynastu miesiącach, Majchrzak wrócił do gry. W tym roku imponuje formą, wygrywając kolejne turnieje. Kluczowy miał być czas zawieszenia.

Starałem się wykorzystać ten czas, którego nigdy nie miałem, żeby popracować nad rzeczami, nad którymi w normalnym sezonie, nigdy nie miałem czasu. Wydaje mi się, że to był klucz, do tego, że czułem się naprawdę bardzo dobrze przygotowany, mimo że było to ogromne obciążenie emocjonalne i życiowe. To wchodziłem w te turnieje z przekonaniem, że w dalszym ciągu potrafię grać w tenisa – zdradził piotrkowianin.

Majchrzak zapowiada kolejne starty. Tym najważniejszym w najbliższym czasie mają być eliminacje do US Open, które rozpoczną się pod koniec sierpnia.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Relację na linii Athelticu Bilbao i Nico Williamsa są napięte! Klub jest bardzo stanowczy
Pomocnik Wisły o przejściu Rapidu. “To jest naprawdę realne”
Śląsk wyrwał punkt. Lechia nie dowiozła zwycięstwa [WIDEO]
Adrian Siemieniec: Bardzo ważne jest rozpocząć sezon od zwycięstwa
Manchester United chce ściągnąć kolejnego środkowego obrońcę! Klub rozważa dwie opcje
Tomasz Tułacz przybity po meczu z mistrzem. “Byliśmy sparaliżowani”
Co za gol! Lechia prowadzi we Wrocławiu! [WIDEO]
Legia ma nowego piłkarza? Mocny transfer!
Śląsk ma nowego zawodnika. Ciekawe wzmocnienie wicemistrza
W bólu, ale z happy endem. Jagiellonia ze zwycięstwem na inaugurację! [WIDEO]