HomeTenisIga Świątek odpada z turnieju w Stuttgarcie. Finał nie dla Polki

Iga Świątek odpada z turnieju w Stuttgarcie. Finał nie dla Polki

Źródło: Własne/Polsat Sport

Iga Świątek po zaciętej rywalizacji musiała uznać sportową wyższość Jeleny Rybakiny, przegrywając w trzech setach – kolejno 3:6, 6:4 oraz 3:6. Najlepsza rakieta świata odpadła z Porsche Tennis Grand Prix na etapie półfinału i nie ma już szans na trzecie zwycięstwo z rzędu w turnieju w Stuttgarcie.

Iga Świątek

Do trzech razy (nie)sztuka

W sobotnie popołudnie w Niemczech odbył się półfinał turnieju WTA, podczas którego podczas którego zmierzyły się ze sobą Jelena Rybakina oraz Iga Świątek. Polska liderka rankingu nie podołała rozstawionej z czwórką Kazaszce, która na przestrzeni trzech setów zapewniła sobie wygraną i tym samym awansowała do wielkiego finału. 24–latka stanie przed szansą nie tylko na zwycięstwo w całym turnieju, ale też na zdobycie luksusowego samochodu marki Porsche, który jest jedną z głównych nagród.

W pierwszym secie na korcie przeważała Rybakina, która z czasem jeszcze bardziej podkręcała tempo. Polka broniła się w pocie czoła, niemniej uległa. W drugiej odsłonie byliśmy światkami niesamowicie wyrównanej rywalizacji, z której ostatecznie obronną ręką wyszła Świątek. Przy stanie 1:1, rozpoczął się trzeci i ostatni set, który koniec końców należał do Kazaszki, mimo dobrego początku ze strony Polki.

Dla Świątek oznacza to zakończenie udziału w turnieju w Stuttgarcie, w którym triumfowała przez dwa lata z rzedu. Warto zaznaczyć, że polska tenisistka w trakcie tegorocznej edycji na korcie szła jak burza – nie przegrywając żadnego seta – aż do półfinału z Rybakiną.

Usyk zalał się łzami na konferencji prasowej po walce. Wzruszające wyznanie Ukraińca [WIDEO]
Fury zaskakuje po przegranej z Usykiem. “Uważam, że wygrałem tę walkę”
Miała być walka stulecia i była. Wielkie emocje w starciu Usyk – Fury [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Usyk przed walką z Furym: Nawet moja mama prosiła żebym przestał
Tyson Fury kontra Ołeksander Usyk, czyli starcie dwóch światów. Kto straci zero w rekordzie?
Nadciąga rewolucja w MMA?! „To broń obosieczna”
Dwie walki mistrzowskie na UFC 304 w Manchesterze. Ogłoszono całą kartę główną
Kłótnia właściciela KSW z mistrzem organizacji. “Wypłata była niegodna”
Legendarny trener analizuje starcie Usyk – Fury. “On zawsze znajduje sposób na wygraną”