HomeTenisHubert Hurkacz z awansem do kolejnej rundy turnieju w Madrycie! Polak znowu nie stracił seta

Źródło: Kanał Sportowy

W trzeciej rundzie turnieju ATP w Madrycie, Hubert Hurkacz pokonał Daniela Altmaiera 2:0 (6:4, 7:6). Polak znowu uporał się ze swoim rywalem bez straty seta i pewnie wywalczył sobie awans do kolejnej rundy.

Hubert Hurkacz

Hurkacz ciągle w dobrej formie

Hubert w tym roku wygrał już jeden turniej. Na początku kwietnia, Polak był najlepszym tenisistą w turnieju w portugalskim Estoril. Później doszedł do trzeciej rundy turnieju w Monte Carlo, gdzie uległ finaliście całej imprezy – Casperowi Ruudowi. Teraz Hurkacz zapewnił sobie awans do czwartej rundy turnieju w Madrycie, pokonując 2:0 Daniela Altmaiera.

Pierwszy set zaczął się bardzo wyrównanie. W drugim gemie Hurkacz przełamał swojego rywala, a ten odpowiedział tym samym chwilę później. Remisowy wynik meczu utrzymywał się do ostatniego, dziesiątego gema. Polak prowadził 5:4, a Niemiec miał swój serwis. Hubertowi udało się przełamać, co pozwoliło wygrać pierwszego seta 6:4. Początek drugiej części pojedynku był bardzo słaby w wykonaniu polskiego tenisisty. Dał się przełamać dwa razy z rzędu, co doprowadziło do wyniku 1:3 dla Altmaiera. Mimo to, Polakowi udało się wrócić do gry. Hurkacz przełamał Niemca i wyrównał stan seta. Później obydwaj wygrywali swoje podania, więc o wygranym secie musiał zadecydować tie-break. W nim lepszy był Polak, pokonując swojego rywala 7:2 i tym samym wygrywając całym mecz.

W kolejnej rundzie Polak zmierzy się ze zwycięzcą pary Baez – Fritz.

Van den Brom zdradził w jakim aspekcie Polska ma przewagę nad Holandią: My tego nie mamy
Polski napastnik żegna się z klubem i wraca do kraju! Ruud van Nistelrooy ożywił jego skuteczność!
Janiak: To najbardziej odróżnia Feio od polskich trenerów. Na jednej rzeczy szczególnie mu zależy