HomeTenisATP Estoril: Hurkacz pewnie wygrywa i melduje się w ćwierćfinale

ATP Estoril: Hurkacz pewnie wygrywa i melduje się w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz udanie rozpoczął występy na kortach ziemnych. W pierwszym w tym sezonie meczu na tej nawierzchni polski tenisista wygrał 7:6(5), 6:3 z Brytyjczykiem Janem Choinskim i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w portugalskim Estoril.

Hubert Hurkacz

Pablo Llamas Ruiz / Alamy

Hurkacz zwycięża w dwóch setach

W pierwszym secie polski tenisista miał niespodziewanie sporo problemów ze znacznie niżej notowanym rywalem. W piątym gemie Hurkacz dał się przełamać, a przy stanie 5:4 nie pozwolił rywalowi na dokończenie seta i jego wygranie. Losy tej partii rozstrzygnęły się w tie-breaku – choć Choinski prowadził już 4:2, później polski tenisista wrzucił wyższy bieg i odrobił straty, po czym wygrał 7:5.

Drugi set, choć również był dość wyrównany, był już pod większą kontrolą najlepszego polskiego tenisisty. Kluczowym momentem okazał się siódmy gem, w którym Hurkacz zdołał przełamać Brytyjczyka i wyszedł na prowadzenie 4:3. Nie oddał go już do samego końca i po wykorzystaniu drugiej piłki meczowej triumfował 6:4.

W ten sposób Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Estoril. Jego kolejnym rywalem będzie Hiszpan Pablo Llamas Ruiz (152. ATP), który ograł 7:6(2), 6:4 swojego rodaka Davida Jordę Sanchisa.

Jan Choinski (188. ATP) – Hubert Hurkacz (10. ATP) (5)6:7, 4:6

Oficjalnie: rozpoczęły się Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!
Izrael został wygwizdany na ceremonii igrzysk! Kibice zareagowali
Erling Haaland “zatwierdził” transfer Rakowa. Zamieścił komentarz
Igrzyska się rozpoczęły! Tak wyglądali Polacy na ceremonii [WIDEO]
Motor pokonuje Lechię po dwóch szybkich ciosach. Pierwsze zwycięstwo beniaminka!
Absurdalne ceny jedzenia na igrzyskach. Kwoty zwalają z nóg
Boniek zareagował na ostatnie skandale podczas igrzysk. Mocno podsumował
Kownacki znów strzela! Trener zdradza plany na napastnika
Od bramki strzelonej Realowi Madryt do I ligi. Ciekawe wzmocnienie Polonii Warszawa!