HomeSiatkówkaSiatkówka: Polska przegrywa z Niemcami w meczu towarzyskim! To był pierwszy egzamin przed Ligą Narodów

Polska 1:3 Niemcy – taki był wynik środowego meczu towarzyskiego. Polacy mimo porażki w pierwszym secie odrobili stratę, ale później to i tak Niemcy okazali się lepsi. 16 maja reprezentacja Polski zagra kolejne spotkanie, tym razem z Ukrainą.

Polska Siatkówka

Polska słabsza w końcówkach

Polacy nie najlepiej zaczęli całe spotkanie, bo przegrali pierwszego seta. Wszystko wyglądało dobrze do momentu końcówki. Niemcy przy wyniku 23:21 dla Polski wzięli się za odrabianie strat i finalnie zwyciężyli 25:23 w secie. W drugim to Polacy przejęli pełną kontrolę nad przebiegiem meczu. Biało-Czerwoni totalnie zdominowali swoich rywali, wygrywając aż z dziewięciopunktową przewagą i przy okazji odrabiając stratę. W trzecim secie Niemcy ponownie byli lepsi. Bardzo szybko zyskali sześciopunktową przewagę, której potem nie oddali już do końca, a nawet udało im się ją powiększyć. Czwarty set od początku układał się na korzyść Polaków, jednak pod koniec Niemcom udało się wyrównać i niestety finalnie wygrać. Po raz kolejny zawiodła końcówka seta, w której to nasi rywale okazali się lepsi. Polacy po zaciętym spotkaniu przegrali 1:3 (23:25, 25:16, 16:25, 26:28).

Następny mecz Polacy zagrają 16 maja z reprezentacją Ukrainy. Będzie to ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed nadchodzącą Ligą Narodów, która dla Polaków zacznie się już 22 maja, kiedy to zmierzą się z USA. Później w majowych spotkaniach zagrają jeszcze z Kanadą, Holandią i Słowenią.