HomeSiatkówkaLiga Narodów: Polacy górą po wyrównanym meczu! Komplet zwycięstw

Liga Narodów: Polacy górą po wyrównanym meczu! Komplet zwycięstw

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W swoim trzecim meczu w ramach tegorocznej edycji siatkarskiej Ligi Narodów reprezentacja Polski wygrała 3:0 z Holandią. Choć wynik na to nie wskazuje, “Biało-Czerwoni” mają za sobą dość ciężką przeprawę.

Reprezentacja Polski

Kolejne zwycięstwo reprezentacji Polski w Lidze Narodów

Zespół prowadzony przez Nikolę Grbicia zaczął spotkanie od odrabiania strat. Szybko udało się jednak zmniejszyć czteropunktową przewagę, którą na początku meczu wypracowali sobie Holendrzy. Biało-czerwoni otrząsnęli się po trudnym początku, i za pomocą fantastycznego bloku doprowadzili do wyniku 20:14. Taki rezultat nie utrzymał się jednak na długo, bowiem dobra gra Holendrów i błędy Polaków sprawiły, że Biało-czerwoni musieli drżeć o losy całego seta. Po niezwykle długich i emocjonujących zmaganiach Polacy wygrali 30:28.

Na początku drugiego seta żadna z ekip nie była w stanie uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero przy stanie 9:9 Polakom udało się przejąć kontrolę nad przebiegiem meczu. Holendrzy przegrywali 17:22, lecz w kluczowym momencie reprezentacji Polski znów zaczęło brakować zimnej krwi. Dobrze spisywał się środkowy Michael Parkinson. Po bloku na Arturze Szalpuku reprezentacja Holandii zbliżyła się do Polaków na jeden punkt. Mimo ponownych opresji ostatnie słowo należało do wspomnianego wcześniej Szalpuka, który zdobył ostatni punkt w secie wygranym przez Polaków 25:23.

W decydującym secie Polacy po raz pierwszy przejęli inicjatywę od samego początku. Po dwóch udanych zagraniach Szymona Jakubiszaka ekipa prowadzona przez Nikolę Grbicia wywalczyła sobie czteropunktową przewagę. Przez chwilę wydawało się, że reprezentacja Polski rozkręca się z punktu na punkt. Na półmetku seta do głosu znów doszli Holendrzy, którym udało się odrobić kilka “oczek”. To był jednak ostatni prawdziwy zryw ekipy pod wodzą Roberto Piazzy. Polacy opanowali sytuację i wygrali seta 18:25.

Polska 3:0 Holandia (30:28, 25:23, 25:18)

Po zwycięstwie z Holandią Polacy wracają na fotel lidera siatkarskiej Ligi Narodów. Biało-czerwoni wygrali wszystkie ze swoich dotychczasowych spotkań, zdobywając tym samym dziewięć punktów w tabeli. Zanim zamkną etap rozgrywek odbywający się w Turcji, czeka ich jeszcze jedno spotkanie. Ich rywalem będzie reprezentacja Słowenii. Mecz odbędzie się 25 maja o godzinie 14:00.

Ależ wieści z Włoch! Gwiazdor Napoli zamierza odejść z drużyny
Andrzej Strejlau chwali Polaków. Trener docenił postawę w obronie
Najnudniejszy mecz od 44 lat… Anglicy i Serbowie rozczarowali
Nowy rekord Anglii! Synowie Albionu szczelni w defensywie
Burza po ogłoszeniu rozgrywek europejskich w Łodzi. ŁKS oraz Widzew wydają oświadczenia
Anglicy zwycięscy, ale bez błysku. Synowie Albionu nie zachwycili [ZOBACZ BRAMKĘ]
Wnioski po pierwszym meczu Anglików na EURO. Co wiemy?