HomePiłka nożnaAleż wieści z Włoch! Gwiazdor Napoli zamierza odejść z drużyny

Ależ wieści z Włoch! Gwiazdor Napoli zamierza odejść z drużyny

Źródło: Fabrizio Romano

Aktualizacja:

Potwierdzają się spekulacje, o których mówiono w ostatnich miesiącach. Agent Chwiczy Kwaracchelii, Mamuka Jugeli, oświadczył, że jego klient chciałby latem opuścić szeregi Napoli.

Chwicza Kwaracchelia

Franco Romano / Alamy

Chwicza Kwaracchelia liczy na transfer

Chwicza Kwaracchelia to jeden z kluczowych piłkarzy Napoli, który stanowi o ofensywnej sile swojego zespołu. Kontrakt Gruzina z włoskim gigantem obowiązuje do końca czerwca 2027 roku. Kwestia odnowienia umowy wygląda na problematyczną – według licznych doniesień, zawodnik ma nie być zainteresowany podpisaniem nowego porozumienia, ponieważ ma nadzieję na to, iż w trakcie najbliższego okienka zmieni pracodawcę.

O potencjalnym transferze Kwaracchelii nie milkną echa od dłuższego czasu. Reprezentant interesów 23–letniego skrzydłowego ostatnio w programie “Sport Imedi” oznajmił, że gracz faktycznie liczy na angaż w innym klubie.

Chcemy odejść z Neapolu, ale teraz skupiamy się na mistrzostwach Europy. Napoli ma wielkie aspiracje z nowym trenerem, Antonio Conte. Jestem przekonany, że w przyszłym sezonie zakwalifikują się do Ligi Mistrzów i będą walczyli o mistrzostwo Włoch, ale to nie oznacza, że Kwaracchelia zamierza tam zostać – powiedział Mamuka Jugeli, cytowany przez dziennikarza Fabrizio Romano.

Swoją sportową karierę Chwicza Kwaracchelia chciałby kontynuować w drużynie, która będzie rywalizowała w następnej edycji najbardziej prestiżowych rozgrywek piłkarskich w Europie. Odpowiednie kroki w kierunku zmiany barw mają zostać podjęte po turnieju EURO 2024.

Nie rozmawiał z nim jeszcze o transferze. W chwili obecnej najważniejsza jest dla niego kadra narodowa. […] Celujemy w drużynę, która zagra w Lidze Mistrzów. Jeśli Chwicza zostanie w Napoli, straci rok. Martwimy się tym – dodał agent Kwaracchelii.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”