HomeSiatkówkaRewolucja w polskim klubie. Prezes zdradza, dlaczego musi do niej dojść

Rewolucja w polskim klubie. Prezes zdradza, dlaczego musi do niej dojść

Źródło: sport.wprost.pl

Aktualizacja:

Wygląda na to, że w Treflu Gdańsk szykuje się prawdziwa rewolucja. O jej szczegółach wypowiedział się prezes klubu, Dariusz Gadomski, w obszernym wywiadzie dla „Wprost”.

Trefl Gdańsk

PressFocus/Marcin Bulanda

Trefl przejdzie prawdziwą przemianę

Zmianie ulegnie przede wszystkim sytuacja kadrowa gdańszczan. Jak mówi sam prezes:

„Duża grupa zawodników została rozkupiona przez inne kluby. Z częścią sami nie chcieliśmy już przedłużać. Zbudowaliśmy ze sztabem zupełnie inną drużynę. Oprzemy zespół na doświadczonych graczach, nie na młodych. Czeka nas sezon, w którym spadają aż trzy zespoły. To nie czas na eksperymenty. Sprowadzam młodych graczy i widzę po nich, że po trzech nieudanych akcjach zaczyna się nadmierne myślenie i stres. Potrzebujemy spokoju, więc tym razem Trefl będzie wyglądał inaczej niż zazwyczaj.”

Jak wspomniał Dariusz Gadomski, z posadą trenera pożegna się także Igor Juričić. Jego następcą od sezonu 2024/2025 zostanie Mariusz Sordyl. Polak prowadził ostatnio ukraińską ekipę Epicentr-Podolany Horodok. Prezes wyjawił także powody, dla których dochodzi do zmiany szkoleniowca:

„Siłą Trefla od zawsze byli ludzie. Trener Juricić dobrze wykonał swoją pracę, ale myślę, że jego projekt w Gdańsku już się wypalił. To, co dzisiaj oglądamy, to maksimum, jakie możemy z nim osiągnąć. Druga sprawa, chciałbym, abyśmy wzorem Włochów mocniej stawiali na krajowych trenerów, pozwalając im się rozwijać. Mamy najlepszą ligę na świecie z klasowymi zawodnikami, a zarazem towarzyszy nam wciąż włoski kompleks. Budujmy polskich szkoleniowców, a nie stawiajmy wciąż na te same zagraniczne nazwiska. Pomału widzimy sytuacje znane z piłkarskiej Ekstraklasy, gdzie grupa trenerów tylko się rotuje w klubach. Znów słyszymy o Igorze Kolakoviciu czy Andrei Gardinim – i tak to się kręci. Myślę, że trener Mariusz Sordyl po wielu latach poza granicami kraju ma sporo do udowodnienia.”

Na podstawie słów prezesa Trefla można więc wysnuć wniosek, iż w sezonie 2024/2025 będziemy świadkami bardzo ciekawej rywalizacji w PlusLidze.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Dawid Szwarga: Chcemy zagrać według naszych zasad
6 graczy odejdzie z Tottenhamu? Mogą na nich zarobić 100 milionów!
Arne Slot zawita do Liverpoolu? Virgil Van Dijk podgrzewa atmosferę
Znamy obsadę sędziowską na 30. kolejkę Fortuna 1 Ligi
Jest wyśmiewany przez kibiców swojego klub. W kwietniu wyprzedza największe gwiazdy Premier League
Xavi Simons zostanie w RB Lipsk na kolejny sezon?
Hiszpańscy piłkarze Wisły Kraków z nowymi kontraktami
Możliwy sensacyjny powrót Carlitosa do Polski. Upada temat Wieczystej Kraków?
Oficjalnie: Xavi zostaje w Barcelonie. Joan Laporta tłumaczy zmianę decyzji trenera
Obsada sędziowska 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy