HomePiłka nożnaXavi przesadził z krytyką sędziów? Boniek: To tylko tanie alibi

Xavi przesadził z krytyką sędziów? Boniek: To tylko tanie alibi

Źródło: X/Twitter

Zbigniew Boniek w swoim stylu podsumował wczorajszy mecz pomiędzy FC Barceloną a PSG, po którym Xavi Hernandez otwarcie krytykował sędziów. Były prezes PZPN stwierdził, że narzekanie na arbitrów jest “tanim alibi”.

Xavi i Boniek

Associated Press / Alamy | Sipa US / Alamy

Xavi krytykował arbitrów po porażce z PSG

FC Barcelona nie zdołała obronić wyniku z pierwszego ćwierćfinałowego meczu na Parc des Princes, który wygrała 3:2. W rewanżu przed własną publicznością Barca została rozbita przez PSG aż 1:4, a kluczowe znaczenie dla przebiegu meczu miała czerwona kartka dla Ronalda Araujo z 29. minuty.

Grając w osłabieniu, Katalończycy już w pierwszej połowie dali sobie strzelić jedną bramkę, a po przerwie stracili trzy kolejne. Na dodatek na trybuny został odesłany Xavi Hernandez, który nie mógł się pogodzić z decyzjami arbitra. Hiszpan w pomeczowych wypowiedziach nie krył swojej złości na decyzje Istvana Kovacsa.

Boniek odniósł się do pretensji Xaviego

“Sędzia był tragiczny”, “czerwona kartka dla Araujo była przesadą” czy “sędziowie wpłynęli na wynik” – taki przekaz płynął ze słów Xaviego po końcowym gwizdku. Dziś do tych kontrowersji odniósł się Zbigniew Boniek, który na X/Twitterze jednoznacznie ocenił podejście trenera Barcy po porażce z PSG.

Zamiast krytykować sędziego (zero błędów) to tylko przypomnę, że FC Barcelona w poprzednich rozgrywkach nie przeszła fazy grupowej i teraz też pełno błędów… Sędzia to tylko tanie alibi – skomentował były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ekipę mistrza Niemiec czeka nieuniknione? Niepewna przyszłość kluczowych postaci
Przemowa Feio w przerwie meczu z Rakowem. Ujawniono, co mówił [WIDEO]
Mecz Ekstraklasy budzi zainteresowanie policji i prokuratury. Klub wciąż czeka na karę