HomePiłka nożnaFortuna 1 liga: Stal Rzeszów zdobywa Sosnowiec. Zagłębie pierwszym spadkowiczem

Fortuna 1 liga: Stal Rzeszów zdobywa Sosnowiec. Zagłębie pierwszym spadkowiczem

Stal Rzeszów pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0. Spotkanie odbyło się w ramach 29. kolejki Fortuna 1 ligi. Końcowy rezultat spowodował, że “Sosnowiczanie” pożegnali się z zapleczem PKO BP Ekstraklasy.

Stal Rzeszów

PressFocus / Piotr Matusewicz

Decydujący początek

Pierwszego gola na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zobaczyliśmy już w 4. minucie gry. Stal Rzeszów zaatakowała prawą stroną boiska i po płaskim dośrodkowaniu w pole karne do siatki trafił Sebastian Thill. Obrona gospodarzy całkowicie minęła się z piłką, z czego skorzystał 30-letni Luksemburczyk.

Tuż przed przerwą Jesus Diaz zagrał futbolówkę na dalszy słupek bramki strzeżonej przez Mateusza Kosa, a tam najlepiej odnalazł się William Remy. Były stoper Legii Warszawa nie doprowadził jednak do remisu, ponieważ piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Po zmianie stron podopieczni Marka Saganowskiego starali się wywalczyć cenny punkt, ale w kilku sytuacjach na wysokości zadania stawał Jakub Wrąbel. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty do Rzeszowa przywiozą piłkarze Stali.

Zagłębie Sosnowiec zanotowało dziewiętnastą porażkę w sezonie i oficjalnie pożegnało się z rozgrywkami Fortuna 1 Ligi. Z kolei Stal plasuje się na 11 pozycji.

Zagłębie Sosnowiec – Stal Rzeszów 0:1 (0:1)

4. Thill

Co może poprawić w swojej grze Iga Świątek? Ekspert ocenia
W tenisie jest większa presja niż w piłce nożnej? Polemika w Kanale Sportowym na przykładzie Kamila Grosickiego
Iga Świątek wypowiedziała się po finale. Nie zabrakło żartów
Tomasz Smokowski ocenia finał między Świątek a Sabalenką. “To było jak najlepszy thriller”
Iga Świątek królową Madrytu! Polka pokonała Sabalenkę po fenomenalnym boju
Iga Świątek pokona Arynę Sabalenkę? Ekspert przedstawił swoje zdanie
Iga Świątek tylko na to czekała. Zrewanżuje się Sabalence?
Iga Świątek zagra w finale Mutua Madrid Open! Wielki sukces ma na wyciągnięcie ręki
Sensacja w Madrycie. Odpadł faworyt turnieju!
WTA Madryt: Iga Świątek poznała rywalkę w meczu półfinałowym