HomeTenisWTA Madryt: Iga Świątek poznała rywalkę w meczu półfinałowym

WTA Madryt: Iga Świątek poznała rywalkę w meczu półfinałowym

Źródło: WTA

Przeciwniczką Igi Świątek w półfinale turnieju rangi WTA 1000 w Madrycie będzie Madison Keys. Amerykanka pokonała Ons Jabeur 0:6, 7:5, 6:1.

Madison Keys

Iga Świątek zagra z Madison Keys

Droga Igi Świątek do półfinału turnieju w Madrycie była kręta, lecz jeszcze trudniejszą przeprawę ma za sobą Madison Keys. 29-latka pokonała Ons Jabeur z Tunezji, choć przegrała pierwszego seta 0:6, a w drugim pozwoliła rywalce wypracować przewagę dwóch gemów.

Amerykanka zajmuje 20. miejsce w rankingu WTA. Największym sukcesem w karierze tenisistki jest awans do finału US Open w roku 2017. Madison Keys może się też pochwalić tym, że na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro doszła do półfinału. Jeśli Keys chce zagrać w finale Madrid Open, musi pokonać Igę Świątek. Jej atutem może być to, że właśnie ona wygrała ostatnie starcie obu pań. Dwa lata temu w Cincinnati wygrała w dwóch setach. W pozostałych dwóch spotkaniach (Indian Wells 2022 i Rzym 2021) górą była Polka. Amerykanka ma zatem szansę na wyrównanie rachunków.

Mecz Iga Świątek – Madison Keys odbędzie się 2 maja. W drugim półfinale zagrają zwyciężczynie z par Julija Putincewa – Elena Rybakina i Mirra Andriejewa – Aryna Sabalenka.

Fiorentina remisuje z Napoli. Ozdobą spotkania dwa cudowne gole z wolnych [WIDEO]
PKO BP Ekstraklasa: Puszcza po raz kolejny zaskakuje rywala. Remis w Zabrzu [ZOBACZ BRAMKI]
Brat Jude’a Bellinghama pójdzie jego śladami? BVB zaciera ręce
Legia Warszawa chce napastnika z MLS. W tym sezonie ma niezłe liczby
Znamy już nazwisko nowego trenera Milanu? Zaskakujący wybór
Legenda gloryfikuje Kloppa: Mam nadzieję na Boga, że postawią mu pomnik
Górnik gra z Puszczą w osłabieniu! Szybka czerwona kartka dla Pacheco [WIDEO]
Szaleństwo vs opanowanie. Zaiskrzyło na ważeniu przed walką Fury vs Usyk [WIDEO]
Oficjalnie: Przemysław Płacheta bez klubu. Teraz trafi do Niemiec?
W których europejskich ligach jeszcze trwa walka o mistrzostwo? Kilku Polaków z szansą na tytuł