HomeTenisSensacja w Madrycie. Odpadł faworyt turnieju!

Sensacja w Madrycie. Odpadł faworyt turnieju!

W ćwierćfinale turnieju ATP w Madrycie Carlos Alcaraz przegrał z Andriejem Rublowem 2:1 (4:6, 6:3, 6:2). Hiszpan stracił szanse na obronę tytułu i tym samym na “potrójną koronę”, bo przecież wygrywał w poprzednich dwóch edycjach tego turnieju.

Alcaraz

Carlos Alcaraz zatrzymany

Hiszpan podchodził do tego spotkania jako zdecydowany faworyt. Hiszpańscy kibice liczyli na jego kolejny triumf w turnieju i tym samym zdobycie potrójnej korony, czyli trzech tytułów z rzędu. Tak się jednak nie stało. Mimo tego, że pierwszy set był bardzo dobry w wykonaniu Carlitosa, to kolejne dwa były o wiele gorsze. W tym pierwszym, Alcaraz przełamał Rublowa w piątym gemie, a później już wygrywał swoje podania, co pozwoliło mu zwyciężyć 6:4. W drugim jednak to Rosjanin okazał się lepszy i przełamał Hiszpana już w drugim gemie. Później wygrał już każdy swój serwis, czym wrócił do meczu, wyrównując jego stan. W trzecim secie Rublow dominował jeszcze bardziej. Przełamał Carlitosa dwukrotnie, najpierw w pierwszym gemie, a później w piątym, co pozwoliło mu wygrać seta wynikiem 6:2 i tym samym zwyciężyć w całym spotkaniu.

W półfinale Rublow może zmierzyć się z Taylorem Fritzem, który w 1/8 finału pokonał Huberta Hurkacza. W finale być może zmierzy się ze swoim rodakiem – Daniłem Miedwiediewem. Dla Rublowa może być to pierwszy wygrany turniej od stycznia, kiedy to triumfował w Hongkongu.

Gala FAME 21 już dzisiaj — gdzie i jak obejrzeć?
Adrian Cios i Robert Pasut zaatakowali na ceremonii ważenia!
Poranne ważenie przed FAME 21 za nami! Czy wszyscy zmieścili się w limicie wagowym?