HomePiłka nożnaSebastian Szymański wraca do formy! Asysta Polaka w hicie kolejki

Sebastian Szymański wraca do formy! Asysta Polaka w hicie kolejki

Źródło: Oskar Mochnik, X

Sebastian Szymański zaliczył asystę w wygranym przez Fenerbahce derbowym starciu z Besiktasem (2:1). Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Sebastian Szymański

PressFocus/ANP

Szymański błyszczy w wygranym meczu

Fenerbahce miało nieco ułatwione zadanie. Od 25. minuty podopieczni Ismaila Kartala grali w przewadze po czerwonej kartce dla Al-Musratiego. 5 minut później gola dla gospodarzy strzelił Michy Batshuayi, który wykorzystał podanie Dusana Tadicia.

W 69. minucie doszło w końcu do wspomnianej sytuacji. Wówczas odbitą piłkę zgarnął na 20. metrze Sebastian Szymański i chytrym zagraniem obsłużył wchodzącego w pole karne Irfana Kahveciego. Reprezentant Turcji pewnym strzał w dalszy róg bramki strzeżonej przez Merta Gunoka podwyższył prowadzenie Fenerbahce.

Na 8 minut przed końcem podstawowego czasu gry gola honorowego dla gości strzelił Cenk Tosun. Koniec końców Besiktasu nie było już jednak stać na nic więcej i po końcowym gwizdku to Sebastian Szymański wraz z kolegami cieszył się ze zwycięstwa. Na pięć kolejek przed końcem sezonu jego Fenerbahce zajmuje 2. miejsce w tabeli, pięć oczek za Galatasaray.

Relacje ważniejsze niż taktyka. Xabi Alonso i jego sposób na wygrywanie
Arsenal może ściągnąć wielki talent z Holandii!
Wygasa kontrakt Gikiewicza. Znamy plany Widzewa! Planują też zagraniczny zaciąg [NASZ NEWS]
Obrońca wróci do Barcelony z wypożyczenia
Mecz z Realem zbiera swoje żniwo. Kolejna kontuzja i zagrożony udział w Euro 2024
„Czystki” na Stamford Bridge? Z klubem może pożegnać się aż sześciu piłkarzy!