HomePiłka nożnaMecz z Realem zbiera swoje żniwo. Kolejna kontuzja i zagrożony udział w Euro 2024

Źródło: Abendzeitung

Z powodu kontuzji Serge Gnabry bardzo szybko opuścił boisko w środowym półfinale Ligi Mistrzów przeciwko Realowi Madryt. Teraz okazuje się, że uraz może wykluczyć jego występ w zbliżającym się Euro 2024.

Serge Gnabry

Gnabry zazwyczaj w roli zmiennika

Serge Gnabry nie jest w tym sezonie pierwszym wyborem Thomasa Tuchela w większości meczów. 28-latek sporo pauzował z powodu kontuzji, a gdy był już zdrowy, to w sporej liczbie przypadków wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Miało to miejsce w dokładnie połowie jego występów – 10 razy zaczynał od początku, a 10-krotnie zaczynał jako zmiennik.

W środowym meczu z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów Gnabry dostał szansę od pierwszej minuty, ale i tym razem jego występ nie trwał zbyt długo. Już w 27. minucie musiał zostać zmieniony przez Alphonso Daviesa, czego powodem była kontuzja uniemożliwiająca mu dalszą grę.

Gnabry może przegapić Euro 2024

Jak przekazał niemiecki dziennik “Abendzeitung”, uraz ten wykluczy 28-latka z gry do końca sezonu. Gnabry doznał kontuzji ścięgna podkolanowego i po badaniach okazało się, że jego przerwa potrwa kilka tygodni. Niewykluczone, że to nie koniec złych informacji.

Wspomniane źródło nie wyklucza, że uraz nie pozwoli skrzydłowemu na udział w Euro 2024. Gnabry nie zagrał w obu tegorocznych meczach reprezentacji Niemiec (2:0 z Francją i 2:1 z Holandią) i nie było jasne, czy ma szansę na powołanie od Juliana Nagelsmanna, ale w takiej sytuacji jego szanse na udział w turnieju są jeszcze mniejsze.

Polacy z zagranicy kolekcjonują trofea. Sześciu polskich piłkarzy z tytułami mistrza kraju
Brandin Podziemski zachwycił w NBA. W tle kadra Polski. “Jesteśmy w kontakcie”
Oficjalnie: Górnik Zabrze z pierwszym letnim transferem!
Łukasz Łakomy mistrzem Szwajcarii! Polak z asystą na wagę tytułu Young Boys [WIDEO]
Davide Ancelotti opuści Real Madryt? Może przejąć klub z Ligue 1!
Rio Ferdinand o przyszłości Erika ten Haga: Wygranie Pucharu Anglii niczego nie zmieni