HomePiłka nożnaTrener bramkarzy w kadrze Polski wyjaśnia sytuację Szczęsnego! “Temat jest na tę chwilę zamknięty”

Trener bramkarzy w kadrze Polski wyjaśnia sytuację Szczęsnego! “Temat jest na tę chwilę zamknięty”

Źródło: TVP Sport

Aktualizacja:

Wojciech Szczęsny nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej swojej kariery reprezentacyjnej. Wiele jednak wskazuje na to, że niebawem zaprzestanie gry dla kadry. Głos w tej sprawie w rozmowie z “TVP SPORT” zabrał trener golkiperów Biało-Czerwonych, Andrzej Dawidziuk.

Wojciech Szczęsny

PressFocus

Co dalej ze Szczęsnym?

Wojciech Szczęsny od wielu lat jest niekwestionowanym numerem jeden w bramce reprezentacji Polski. 34-latek zbliża się już jednak do końca swojej piłkarskiej kariery i może niebawem zakończyć także występy dla drużyny narodowej.

Sporo wskazywało na to, że dla golkipera Juventusu mecze na Euro 2024 będą ostatnimi występami w reprezentacji Polski. Sam zainteresowany ostatnio swoimi wypowiedziami wskazywał jednak na to, że decyzji jeszcze nie podjął i niewykluczone, że dalej będzie grał w narodowych barwach.

W rozmowie z “TVP Sport” o sytuacji Szczęsnego w kadrze opowiedział Andrzej Dawidziuk, trener bramkarzy reprezentacji Polski.

Z mojej perspektywy jego status w reprezentacji się nie zmienił. Możemy uznać, że temat jest na tę chwilę zamknięty. Czas pokaże, w jakim kierunku pójdą ewentualne decyzje – powiedział Dawidziuk.

Ciekawą i szeroko omawianą kwestią jest również to, kto zastąpiłby doświadczonego bramkarza między słupkami. Dawidziuk wypowiedział się także w tym temacie.

Jeśli Wojtek będzie nadal kontynuował karierę reprezentacyjną, to trudno będzie podważać jego pozycję. W tej kwestii nic się nie zmieni. Jeśli zakończy karierę, to ta rywalizacja nabierze większego kolorytu. Teraz jednak skupiamy się na tym, co już wkrótce. We wrześniu najbliższe mecze i wtedy będziemy bogatsi w informacje, na kogo faktycznie możemy liczyć – mówił trener bramkarzy.

Szczęsny w reprezentacji Polski debiutował w 2009 roku za kadencji Franciszka Smudy. Wówczas rozegrał 45 minut w wygranym 1:0 starciu towarzyskim z Kanadą. Od tego czasu 34-latek w narodowych barwach zagrał 84 razy. W tych meczach stracił 83 bramki i zachował 34 czyste konta.

Obecnie Polak jest jeszcze zawodnikiem Juventusu, ale już niebawem ma opuścić szeregi Starej Damy. Sporo mówi się o przenosinach Szczęsnego do Arabii Saudyjskiej i grze dla tamtejszego Al-Nassr, gdzie ponownie spotkałby się z Cristiano Ronaldo. O podpisaniu kontraktu z doświadczonym golkiperem według najnowszych doniesień medialnych marzyć ma również AC Monza.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”