HomePiłka nożnaWojciech Szczęsny marzeniem włoskiego klubu. Polak zmieni swoje plany?

Wojciech Szczęsny marzeniem włoskiego klubu. Polak zmieni swoje plany?

Źródło: Gianluca Di Marzio

Aktualizacja:

Czas Wojciecha Szczęsnego w Juventusie dobiega końca. Polski golkiper najczęściej łączony jest z transferem do Arabii Saudyjskiej, ale Gianluca Di Marzio przekonuje, że możliwy jest też inny kierunek. Marzyć o podpisaniu kontraktu z 34-latkiem ma AC Monza.

Wojciech Szczęsny

PressFocus

Szczęsny chętnie zostanie we Włoszech

Wojciech Szczęśny jest piłkarzem Juventusu od 2017 roku i w barwach Starej Damy rozegrał już 252 spotkania. Jego czas w Turynie zaczyna jednak dobiegać końca i klub zamierza zmienić obsadę bramki. W związku z tym 34-latek znalazł się na wylocie i najprawdopodobniej opuści zespół.

Zdecydowanie najwięcej w kontekście transferu Szczęsnego mówiło się o przenosinach do Arabii Saudyjskiej. Tam zainteresowanie podpisaniem kontraktu z 84-krotnym reprezentantem Polski miało być Al-Nassr, w którego koszulce występuje już m.in. Cristiano Ronaldo. Mimo licznych doniesień mediów ten ruch od dłuższego czasu nie może zostać oficjalnie sfinalizowany. Tutaj swoją szansę widzieć ma AC Monza.

Gianluca Di Marzio poinformował, że Szczęsny wciąż jest wymarzonym transferem zespołu I Biancorossi. Monza ma pracować nad operacją przechwycenia transferu Polaka, który według informacji dziennikarza byłby chętny na pozostanie we Włoszech. Klub z Lombardii może mieć jednak spore trudności w kwestii rywalizacji z Al-Nassr pod względem warunków oferowanych piłkarzowi. Spekuluje się, że saudyjska drużyna jest skłonna zaoferować bramkarzowi 20 milionów euro rocznie, co dla I Biancorossi byłoby zapewne nieosiągalne.

Monza w celu przeprowadzenia transferu ma nadzieję wykorzystać dobre stosunki z Juventusem. Niebawem szeregi Starej Damy zasilić ma golkiper drużyny Alessandro Nesty, Michele Di Gregorio.

Kategorie:

Przeczytaj więcej

Zobacz więcej ›

Kobielski reaguje na zawieszenie za doping. “Nie jestem idiotą”
Atrakcyjne nagrody i wysokie zarobki za zdobyte medale! Polscy sportowcy mają o co walczyć na IO
Pindera wierzy we Włodarczyk na IO 2024. “Takich sportowców nie można skreślać”
Tomasz Majewski o założeniach dotyczących zdobytej liczby medali na IO: To jest bardzo płynna materia
Co za bieg Natalii Kaczmarek! Pobiła swój własny rekord Polski [WIDEO]
Ile medali Polacy zdobędą w Paryżu? Bolesna prognoza!
Kolejny olimpijczyk złapany na dopingu?! Ważą się losy jego udziału na IO w Paryżu
Znakomita forma Kaczmarek i Swobody tuż przed IO. Stanęły na podium w Paryżu
Rekordu świata mogło nie być? “Trenerka powiedziała: może warto się wycofać?”
Paweł Fajdek z kolejnym zwycięstwem! “Forma idzie w górę”