HomePiłka nożnaZieliński znowu zachwycił włoskie media. “Przyspieszał i kreował grę”

Zieliński znowu zachwycił włoskie media. “Przyspieszał i kreował grę”

Źródło: La Gazzetta dello Sport

Piotr Zieliński strzelił pięknego gola w wygranym przez Napoli 4:2 meczu z Monzą w 31. kolejce Serie A. Po spotkaniu reprezentant Polski został doceniony przez włoskie media, które pochwaliły jego występ w tym spotkaniu.

Piotr Zieliński

Zieliński z pięknym golem

W niedzielne popołudnie Napoli przerwało serię trzech kolejnych ligowych meczów bez zwycięstwa. Jeszcze aktualni mistrzowie Włoch wygrali na wyjeździe 4:2 z Monzą, podtrzymując tym samym nadzieje na zajęcie miejsca premiującego grą w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

W wyjściowym składzie zespołu z Neapolu znalazł się Piotr Zieliński i odpłacił się trenerowi za zaufanie w najlepszy z możliwych sposobów. W 61. minucie reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców, popisując się pięknym strzałem zza pola karnego.

Zieliński chwalony przez włoskie media

W pomeczowym raporcie na łamach “La Gazzetty dello Sport” dziennikarze docenili postawę 29-latka. Wystawili mu notę “7”, a w argumentacji napisali, że “przyspieszał i kreował grę, a występ zwieńczył piękną bramką”. Zieliński ponadto zanotował 51 kontaktów z piłką i podawał ze skutecznością na poziomie 97,2%.

Mecz z Monzą był jednym z ostatnich, w którym Piotr Zieliński przywdziewał koszulkę Napoli. Reprezentant Polski nie przedłuży bowiem kontraktu z klubem i po zakończeniu sezonu najprawdopodobniej zostanie nowym piłkarzem Interu Mediolan.

NBA: To koniec ery! Legenda kończy po 37 latach