HomePiłka nożnaLiga Mistrzów: Real Madryt dokonał niemożliwego! Bayern Monachium na kolanach [ZOBACZ BRAMKI]

Real Madryt pokonał 2:1 Bayern Monachium i awansował do finału Ligi Mistrzów. Na angielskim Wembley podopieczni Carlo Ancelottiego zmierzą się z Borussią Dortmund.

Joselu

Real Madryt jedzie do Londynu

Siódma minuta spotkania i pierwsza groźna sytuacja została wykreowana przez zawodników z Bawarii. Jamal Musiala zagrał prostopadłą piłkę do Serge Gnabry’ego, Następnie 28-latek wypatrzył wychodzącego na wolne pole Harr’ego Kane’a, ale jego podanie okazało się zbyt mocne i podopieczni Thomasa Tuchela musieli obejść się smakiem,

Chwilę później odpowiadają gospodarze. Dani Carvajal uruchomił Viniciusa Juniora, a ten zdecydował się na strzał i trafił w słupek. Z kolei po upływie dwóch kwadransów fantastyczną interwencją popisał się Andrij Łunin, który obronił uderzenie zza pola karnego autorstwa Kane’a. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od Nacho Fernandeza.

Tuż przed zejściem piłkarzy do szatni, w roli głównej wystąpił ponownie Vinicius. Brazylijczyk dośrodkował w pole karne, a futbolówka po koźle o mały włos nie zaskoczyła Manuela Neuera. Niemiec zdołał jednak uchronić Bayern przed stratą gola.

Po zmianie stron Alphonso Davies uderzył ze skraju pola karnego i ratujący się wślizgiem Carvajal był bliski trafienia samobójczego. Hiszpan może mówić o sporym szczęściu, ponieważ na posterunku był Łunin.

Na pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu czekali do 68. minuty. Davies wpadł w pole karne, sprytnie minął Antonio Rudigera i strzałem w długi róg pokonał ukraińskiego bramkarza. Real Madryt odpowiedział błyskawicznie, ale Szymon Marciniak po obejrzeniu powtórki na monitorze VAR, zadecydował o anulowaniu gola Daviesa. Tym razem Kanadyjczyk skierował piłkę do własnej bramki. Kluczowy okazał się faul Nacho Fernandeza, który w ferworze walki nieprzepisowo potraktował Kimmicha.

Dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry “Królewscy” doprowadzili do wyrównania. Manuel Neuer popełnił błąd i w stosunkowo niegroźnie wyglądającej sytuacji wypuścił piłkę z rąk. Futbolówka następnie wylądowała pod nogami Joselu, a hiszpański napastnik z zimną krwią wpisał się na listę strzelców. Z kolei w 92. minucie 34-latek miał już na swoim koncie dublet. Warto zaznaczyć, że były zawodnik Espanyolu Barcelona pojawił się na placu gry zaledwie 10 minut wcześniej.

Real Madryt 1 czerwca na Wembley Stadium w Londynie zmierzy się z innym przedstawicielem niemieckiej Bundesligi – Borussią Dortmund. Dla podopiecznych Carlo Ancelottiego będzie to 18. występ w finale Ligi Mistrzów.

Real Madryt – Bayern Monachium 2:1 (0:0)