HomePiłka nożnaLewandowski “ogrywa” Villarreal! Polak prowadzi Barcę na Estadio de la Cerámica [WIDEO]

Robert Lewandowski otworzył wynik rozgrywanego w ramach 6. kolejki LaLiga spotkania z Villarrealem, dwukrotnie trafiając do siatki w pierwszej połowie. Zwłaszcza drugie trafienie kapitana polskiej kadry zasługuje na pochwały.

Robert Lewandowski

Lewandowski z dwoma golami z Villarrealem

Początek spotkania mimo wszystko dość niespodziewanie należał do piłkarzy Villarrealu. Gospodarze byli groźniejsi pod bramką rywala i już w 8. minucie mogli cieszyć się z prowadzenia. Do siatki po ładnej akcji trafił Yeremy Pino, ale arbiter liniowy słusznie dopatrzył się spalonego.

Z biegiem czasu coraz aktywniej w ofensywie radzili sobie Katalończycy. Groźni byli zwłaszcza Raphinha i Lamine Yamal, a Robert Lewandowski cierpliwie czekał na dobre podanie od kolegi. Doczekał się go w 20. minucie.

Po składnej akcji w środku pola Pablo Torre wypuścił kapitana reprezentacji Polski w pole karne, a ten zdołał uprzedzić obrońcę i sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza Villarrealu. Dla Lewandowskiego to już piąte trafienie w tym sezonie LaLiga.

W kolejnych minutach Barca dalej atakowała i dokładnie kwadrans po pierwszej bramce Lewandowski podwyższył prowadzenie. Po wrzutce Lamine Yamala, z ostrego kąta spróbował Eric Garcia. Po chwili jednak piłka spadła pod nogi Polaka, który efektowną przewrotką trafił na 2:0. Raptem trzy minuty później gospodarze strzelili kontaktową bramkę, a do siatki trafił Ayoze Perez.

Ter Stegen uniknął najgorszego? Są pierwsze diagnozy
Pochwała brzydoty. Arsenal sfrustrował Manchester City, ale nie podbił Etihad
Wielki sukces polskiej drużyny w amp futbolu! Liga Mistrzów zdobyta
Co zrobił Lewandowski?! Niewykorzystany rzut karny [WIDEO]
Kapitalny debiut Ivana Juricia! Roma rozbija Udinese i wygrywa pierwszy mecz w sezonie