HomePiłka nożnaLa Liga: Barcelona leży na deskach. Tytuł wraca do Madrytu

La Liga: Barcelona leży na deskach. Tytuł wraca do Madrytu

Girona pokonała FC Barcelonę 4:2 w meczu 34. kolejki LaLiga. Końcowy rezultat spowodował, że mistrzem Hiszpanii w sezonie 2023/2024 został Real Madryt.

Girona

ZUMA Press, Inc. / Alamy

Barcelona prowadzi do przerwy

Barcelona objęła prowadzenie już w 3. minucie spotkania. Andreas Christensen zachował się niczym rasowy napastnik i strzałem z powietrza pokonał Paulo Gazzanige. Duńczyk skorzystał z dogrania Lamine’a Yamala. Reprezentant Hiszpanii posłał długie podanie w pole karne Girony, a nominalny stoper umiejętnie przygotował sobie piłkę sprytnym przyjęciem klatką piersiową.

Gospodarze odpowiedzieli tuż po wznowieniu gry od środka. Kolejną bramkę zapisał na swoim koncie lider klasyfikacji strzelców – Artem Dowbyk. Dla Ukraińca było to już 20. trafienie w bieżących rozgrywkach.

Tuż przed zejściem do szatni “Duma Katalonii” podwyższyła na 2:1. Sędzia podyktował rzut karny, a jedenastkę na gola zamienił Robert Lewandowski. Polak potwierdził tym samym, znakomitą dyspozycję, ponieważ w poprzedniej kolejce zdobył hat tricka przeciwko Valencii.

Remontada Girony

Girona wyszła na drugą połowę ze zdecydowanie innym nastawieniem. Podopieczni Michela najpierw doprowadzili do wyrównania za sprawą Portu. Udział w akcji bramkowej po raz kolejny zaliczył Dowbyk, ale tym razem z egzekutora zamienił się w asystenta. 26-latek zatańczył w polu karnym z Ronaldem Araujo i wyłożył piłkę do lepiej ustawionego Hiszpana.

Trzy minuty później “Biało-Czerwoni” prowadzili 3:2. Portu ruszył prawą stroną, następnie dograł w pole karne do Miguela Gutierreza, a były zawodnik Realu Madryt trafił do siatki. Z kolei piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Portu ustalił wynik spotkania i pięknym strzałem z powietrza sprawił, że mistrzostwo Hiszpanii zawita w tym sezonie do Madrytu.

Gospodarze dzięki efektownej wygranej napisali piękny rozdział w historii klubu, ponieważ w sezonie 2024/2025 zagrają w Lidze Mistrzów.

Girona FC – FC Barcelona 4:2 (2:1)

4. Dovbyk, 65. Portu, 68. Gutiérrez, 75. Portu – 3. Christensen, 45+1. Lewandowski (rzut karny)

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako