HomePiłka nożnaEuro 2024: Polska przegrała z Holandią [WIDEO]

Euro 2024: Polska przegrała z Holandią [WIDEO]

Źródło: TVP SPORT

Polska przegrywa z Holandią 1:2 w meczu grupowym na Euro 2024. Do siatki trafił w 16. minucie Adam Buksa, a stan rywalizacji wyrównał w 29. minucie Cody Gakpo. W 83. minucie prowadzenie zapewnił Wout Weghorst

Polska - Holandia

Polska przegrywa z Holandią

Reprezentacja Polski na Euro 2024 trafiła do grupy D. Biało-Czerwoni zmierzą się kolejno z Holandią, Austrią oraz Francją. Naszym pierwszym rywalem jest reprezentacja Oranje, a mecz odbywa się na Volksparkstadion w Hamburgu.

Euro 2024 – składy, terminarz, stadiony – Informator Kibica

Od początku meczu groźniejsi byli Holendrzy, ale to właśnie podopieczni Michała Probierza wyprowadzili pierwszy cios. W 16. minucie z rzutu rożnego dośrodkował kapitan – Piotr Zieliński. Następnie Adam Buksa wygrał pojedynek główkowy z Denzelem Dumfriesem oraz Virgilem van Dijkiem i pokonał Barta Verbruggena. Dla 27-latka to siódme trafienie w 16 występie w narodowych barwach.

W 35. minucie drużyna Ronalda Koemana doprowadziła do remisu. Nicola Zalewski niedokładnie wybił futbolówkę z własnej połowy, a ta następnie trafiła pod nogi Nathana Ake. Obrońca Manchesteru City błyskawicznie zagrał do Cody’ego Gapo, który pokonał Wojciecha Szczęsnego. Warto zwrócić jednak uwagę na rykoszet po strzale zawodnika Liverpoolu, który znacząco wpłynął na jakość interwencji 34-latka.
Po zmianie stron obie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 83. minucie bramkę zdobył Wout Weghorst. Napastnik Burnley wybiegł na wolne pole i po asyście Ake pokonał Szczęsnego.

PSG zatrzymało wielki talent! Bardzo młody piłkarz zostaje w klubie
Poznaliśmy kolejną parę 1/8 finału mistrzostw Europy
Francuski bramkarz kpi z Lewandowskiego! Maignan wyśmiał Polaka
Lewandowski opowiada o rzucie karnym. “Trochę dreszczyku było”
Wszystko jasne w grupie C! Nie ma niespodzianek
10 wniosków po występie Polski na Euro 2024. Jest nadzieja, ale i dużo pracy
Dawidowicz nie może tego odżałować. “Wielka szkoda”
Bez bramek w Monachium. Dania zremisowała z Serbią
Anglia potwierdza nicość, ale awansuje do 1/8 finału. Niesamowita sytuacja Słoweńców
Koeman kipiał ze złości po meczu Holandia – Austria. “To wstyd”