HomePiłka nożnaErik ten Hag odpowiada krytykom: Gramy dobrą piłkę

Erik ten Hag odpowiada krytykom: Gramy dobrą piłkę

Źródło: BBC

Manchester United zremisował 1:1 z walczącym o utrzymanie Burnley. Mimo tego trener “Czerwonych Diabłów” Erik ten Hag stara się patrzeć pozytywnie na poczynania swojej drużyny. W wywiadzie dla BBC Holender przedstawił swoją opinię na temat stylu gry Manchesteru United.

Erik ten Hag

Ten Hag broni piłkarzy Manchesteru United

Manchester United nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. Erik ten Hag nie jest w stanie wykrzesać potencjału ze swoich piłkarzy. Kibice wciąż mają pretensje do swoich ulubieńców. Zwracają uwagę na nudny, przewidywalny styl gry, a także powtarzające się problemy w defensywie. Domowy mecz z przedostatnim w tabeli Premier League Burnley powinien być spacerkiem dla Manchesteru United. Tymczasem bramkarz “Czerwonych Diabłów” Andre Onana został zmuszony do interwencji trzy razy w ciągu pierwszych 45 minut spotkania. Holenderski trener ekipy z Manchesteru uważa jednak, że takie rzeczy przytrafiają się każdej drużynie.

– Każdy zespół pozwala przeciwnikom na dochodzenie do sytuacji strzeleckich. Kiedy bierzemy sprawy w swoje ręce, sami tworzymy sobie wiele okazji. Myślę, że jesteśmy obecnie jedną z najbardziej dynamicznych i widowiskowo grających drużyn w tej lidze. W każdym meczu tworzymy groźne akcje, gramy dobrą piłkę. Zdarza się, że tracimy bramki. Musimy wyciągnąć z tego wnioski, ponieważ niepotrzebnie straciliśmy kontrolę nad meczem. Naprawiliśmy to w przerwie, i dominowaliśmy w drugiej połowie. – stwierdził Ten Hag.

Remis z Burnley sprawił, że Manchester United utrzymał się na szóstym miejscu w tabeli ligi angielskiej. Gdyby sezon kończył się teraz, piłkarze Erika ten Haga mieliby prawo do gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Do zakończenia sezonu zostały jednak trzy spotkania. Za plecami “Czerwonych Diabłów” znajduje się Newcastle United. Sroki tracą tylko jeden punkt do zespołu z Manchesteru. Spotkanie bezpośrednie pomiędzy tymi drużynami odbędzie się 15 maja o godzinie 21:00.

Szpilka znokautowany w 14 sekund! Wrzosek wygrywa na KSW 94 [WIDEO]
Robert Ruchała znowu to zrobił! Cudowny nokaut wschodzącej gwiazdy KSW [WIDEO]
Szpilka przed wielkim wyzwaniem. Na co stać Artura w MMA? [Karta walk KSW 94]
Ikona walki o Ligę Mistrzów. Skorupski odbiera sportową nagrodę za lata dobrej postawy
Relacje ważniejsze niż taktyka. Xabi Alonso i jego sposób na wygrywanie
Urban: Nie bronię, ale rozumiem. Trudny rok Dawida Kownackiego
Długosz: Lata sukcesów, ale bez pucharów. Atalanto, położysz wisienkę?
Real go odrzucił, a on po 13 latach został bohaterem Madrytu. Niesamowita historia Joselu
“On się tego nie boi”. Niels Frederiksen w Lechu Poznań zmierzy się z trzema wyzwaniami
Rywal Artura Szpilki o wypowiedziach piłkarzy: Bardzo duża poprawność polityczna