HomePiłka nożnaFortuna Düsseldorf bliżej Bundesligi! Bochum rozbite na własnym stadionie

Fortuna Düsseldorf bliżej Bundesligi! Bochum rozbite na własnym stadionie

Źródło: Własne/Viaplay

W pierwszym meczu barażowym o Bundesligę, VFL Bochum przegrało na własnym boisku z Fortuną Düsseldorf 0:3. Oznacza to, że przedstawiciel zaplecza niemieckiej ekstraklasy jest znacznie bliżej awansu na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Niemczech.

Felix Klaus

dpa picture alliance / Alamy

VFL Bochum spadnie z Bundesligi?

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym pozostawała tylko i wyłącznie jedna niewiadoma – kto wygra baraż o Bundesligę. Pierwszy mecz na stadionie w Bochum miał dać nam wstępne odpowiedzi na to nurtujące pytanie.

Mecz w pierwszej połowie toczył się w dość wyrównanym tempie. Oba zespoły miały także problem z celnością oddawanych strzałów co sprawiało, że nie mieliśmy do czynienia z wybitnym widowiskiem. Jednak dość przypadkowo to goście objęli prowadzenie w13. minucie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska, piłkę odbitą od słupka niefortunnie skierował do własnej bramki – Philipp Hofmann. Taki wynik utrzymał się również do przerwy, zatem to przedstawiciel 2. Bundesligi był bliżej zwycięstwa w tej rywalizacji.

Po zmianie stron grała już tylko jedna drużyna, czyli Fortuna Düsseldorf. Goście w 64. minucie podwyższyli prowadzenie za sprawą Felixa Klausa, który otrzymał znakomite podanie od Christosa Tziolisa. I trzeba jasno powiedzieć, piłkarze w białych koszulkach po tej bramce złapali wiatr w żagle. Raz za razem tworzyli następne sytuacje, a w 72. minucie dobili przedstawiciela Bundesligi.

Wynik w dalszych minutach nie uległ już zmianie. Fortuna Düsseldorf po meczu w Bochum jest bliżej awansu do Bundesligi. Rewanż w poniedziałek o godzinie 20:30.

VFL Bochum – Fortuna Düsseldorf 0:3 (0-1)

Philipp Hofmann (samobój) 13′, Felix Klaus 64′, Yannik Engelhardt 72′

Dobre występy na Euro 2024 dadzą transfer? Kiwior obserwowany przez dwie potęgi
5 wniosków po Polska-Holandia: Duma mimo porażki. Michał Probierz przywrócił godność
Euro 2024: Ekstraklasowicz bohaterem Słoweńców! Dania wzruszona występem Eriksena [ZOBACZ BRAMKI]
“Najlepszy mecz od wielu lat”. Ekspert pod wrażeniem reprezentacji Polski
Ronald Koeman pewny siebie po meczu z Polską. “W pełni zasłużone zwycięstwo”
Moder po meczu z Holandią: Nie jesteśmy już zespołem, który w takim meczach tylko się broni
Alarm w kadrze? Zieliński sam poprosił o zmianę z Holandią. “Coś poczułem”
Podolski wyśmiewa reprezentanta Holandii. Porównanie nawiązuje do kultowego filmu
Mało eleganckie zachowanie Ronalda Koemana. Dłubał w nosie i zrobił… Joachima Loewa