HomePiłka nożnaClaudio Ranieri zakończył karierę. Piękne pożegnanie trenera Cagliari [WIDEO]

Claudio Ranieri zakończył karierę. Piękne pożegnanie trenera Cagliari [WIDEO]

Źródło: Własne/Twitter

W meczu 38. kolejki Serie A ekipa Cagliari pechowo przegrała na własnym obiekcie 2:3 z Fiorentiną. Wynik był jednak mniej istotny. Ważniejszy był Claudio Ranieri, który tym meczem zakończył trenerską karierę i otrzymał w związku z tym owacje na stojące od wszystkich obecnych na stadionie.

Claudio Ranieri

LaPresse / Alamy

Piękne pożegnanie Ranieriego

Cagliari, którego zawodnikiem jest Mateusz Wieteska, utrzymało się w Serie A już poprzedniej kolejce dzięki wygranej 2:0 nad Sassuolo. Mecz z Fiorentiną był zatem formalnością – gospodarze pechowo przegrali 2:3 po golu Arthura Melo z rzutu karnego w 102. minucie. Dla obu ekip było to zwieńczenie rozgrywek w tym sezonie.

Spotkanie to było wyjątkowe z uwagi na Claudio Ranieriego. Dla niezwykle doświadczonego szkoleniowca był to ostatni mecz w karierze trenerskiej. 72-latek jakiś czas temu zapowiedział, że po sezonie pożegna się z pracą, co w piękny sposób zostało podsumowane przez wszystkich obecnych na stadionie. Przed pierwszym gwizdkiem kibice zasiadający na trybunach obiektu Sardegna Arena, ale i piłkarze, sędziowie oraz trenerzy nagrodzili go gromkimi brawami na stojąco.

Wspaniała kariera Claudio Ranieriego

72-latek rozpoczął pracę trenerską w 1986 roku, a dwa lata później objął występujące na trzecim poziomie rozgrywkowym Cagliari Calcio. W ciągu zaledwie dwóch sezonów zaliczył dwa awanse z rzędu i pomógł drużynie w powrocie do Serie A po siedmioletniej przerwie. W 1991 roku objął, a dwa lata później Fiorentinę, z którą również w pierwszym sezonie awansował z Serie B do Serie A.

W kolejnych latach kariera Ranieriego nabierała rozpędu. W 1997 roku został trenerem Valencii, po czym pracował w Atletico Madryt, Chelsea, Parmie, Juventusie, AS Romie, Interze Mediolan czy AS Monaco. Przez krótki czas prowadził także reprezentację Grecji, ale niewątpliwie największy sukces osiągnął w Leicester City, z którym w sezonie 2015/16 niespodziewanie sięgnął po mistrzostwo Anglii.

Po znakomitym okresie w Leicester City, w kolejnych latach Ranieri pracował jeszcze w Nantes, Fulham, ponownie w Romie, Sampdorii i Watfordzie, zanim na początku 2023 roku, po 32 latach przerwy, wrócił do Cagliari.

PROMOCJE BUKMACHERÓW

Euro 2024: Ekstraklasowicz bohaterem Słoweńców! Dania wzruszona występem Eriksena [ZOBACZ BRAMKI]
“Najlepszy mecz od wielu lat”. Ekspert pod wrażeniem reprezentacji Polski
Ronald Koeman pewny siebie po meczu z Polską. “W pełni zasłużone zwycięstwo”
Moder po meczu z Holandią: Nie jesteśmy już zespołem, który w takim meczach tylko się broni
Alarm w kadrze? Zieliński sam poprosił o zmianę z Holandią. “Coś poczułem”
Podolski wyśmiewa reprezentanta Holandii. Porównanie nawiązuje do kultowego filmu
Mało eleganckie zachowanie Ronalda Koemana. Dłubał w nosie i zrobił… Joachima Loewa