HomePiłka nożnaPuchar Włoch: Arkadiusz Milik zapewnia awans Juventusowi! Polak liderem klasyfikacji strzelców [WIDEO]

Źródło: Polsat Sport

Juventus Turyn pomimo przegranej z Lazio (1:2) zameldował się w finale Pucharu Włoch. Gola na wagę awansu zdobył Arkadiusz Milik. Wojciech Szczęsny spędził 90 minut na ławce rezerwowych.

Arkadiusz Milik Puchar Włoch

Giuseppe Maffia / Alamy

Lazio odrabia straty

Juventus przystępował do rewanżowego starcia na Stadio Olimpico z dwubramkową zaliczką. Jednak od samego początku zawodnicy Lazio demonstrowali, że przedmeczowe zapowiedzi nie były tylko słowami rzuconymi na wiatr. W 11. minucie gry gola zdobył Taty Castellanos. Argentyńczyk wyskoczył najwyżej do dośrodkowania z rzutu rożnego i nie dał żadnych szans Mattia Perinowi.

Tuż po zmianie stron 25-letni napastnik miał na swoim koncie dublet. “Biało-Błękitni” popisali się zespołową akcją. Felipe Anderson uruchomił podaniem Luisa Alberto, ten zagrał z pierwszej piłki do Castellanosa, który umiejętnie “przestawił” defensora “Starej Damy” i uderzył nie do obrony.

“Wejścia smoka” w wykonaniu Milika

Ostatnie słowo należało jednak do drużyny prowadzonej przez Maxa Allegriego, a konkretnie do Arkadiusza Milika. Polak zastąpił w 81. minucie Dusana Vlahovcia i zaledwie po dwóch minutach świętował gola na wagę awansu do wielkiego finału. Wychowanek Rozwoju Katowice jest aktualnie liderem klasyfikacji strzelców Coppa Italia (cztery gole).

Finał Pucharu Włoch odbędzie się 15 maja 2024 roku. Początek meczu o godzinie 21:00. Natomiast rywala Juventusu wyłoni rewanżowe starcie pomiędzy Atalantą BC a Fiorentiną.

Lazio – Juventus 2:1 (1:0)

12. Castellanos, 48. Castellanos – 83. Milik

Co może poprawić w swojej grze Iga Świątek? Ekspert ocenia
W tenisie jest większa presja niż w piłce nożnej? Polemika w Kanale Sportowym na przykładzie Kamila Grosickiego
Iga Świątek wypowiedziała się po finale. Nie zabrakło żartów
Tomasz Smokowski ocenia finał między Świątek a Sabalenką. “To było jak najlepszy thriller”
Iga Świątek królową Madrytu! Polka pokonała Sabalenkę po fenomenalnym boju
Iga Świątek pokona Arynę Sabalenkę? Ekspert przedstawił swoje zdanie
Iga Świątek tylko na to czekała. Zrewanżuje się Sabalence?
Iga Świątek zagra w finale Mutua Madrid Open! Wielki sukces ma na wyciągnięcie ręki
Sensacja w Madrycie. Odpadł faworyt turnieju!
WTA Madryt: Iga Świątek poznała rywalkę w meczu półfinałowym