HomePiłka nożnaAl–Hilal zdobywcą Superpucharu Arabii Saudyjskiej

Al–Hilal zdobywcą Superpucharu Arabii Saudyjskiej

Źródło: Polsat Sport/własne

W czwartkowy wieczór odbył się mecz, którego stawką był Superpuchar Arabii Saudyjskiej. Al–Hilal pewnie pokonało Al–Ittihad wynikiem 4:1, zdobywając to trofeum.

Al-Hilal

Power Sport Images Ltd / Alamy

Pierwsza połowa

Wynik otworzył Malcom zaraz na początku spotkania, bo w 5. minucie. Następnie do wyrównania doprowadził Abderrazak Hamdallah. Tuż przed przerwą prowadzenie dla Al–Hilal zapewnił Salem Al–Dawsari, który strzelił tzw. “gola do szatni”. Pierwsza odsłona tego spotkania zakończyła się rezultatem 2:1 rozstrzygnięcie wciąż pozostawało kwestią otwartą.

Druga połowa

W drugich czterdziestu pięciu minutach wynik nie zmienił się aż do samej końcówki, w której zawodnikom Al–Hilal dwukrotnie udało się pokonać bramkarza rywala. Bramki kolejno w 89. minucie oraz w 90+6. zdobywali Malcom (ponownie) i Nasser Al–Dawsari. Tym samym drużyna wygrała prestiżowe na Bliskim Wschodzie trofeum.

Jeśli chodzi o statystyki obu drużyn, to posiadanie piłki wyniosło 59 do 41% na korzyść Al–Hilal. Sytuacja miała się podobnie w przypadku oddanych strzałów – aż 19 (w tym 9 celnych) do 5 (w tym 4 celne).

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako