HomeInne sportyBrązowy medal polskich wioślarzy! Kolejny sukces w Paryżu

Brązowy medal polskich wioślarzy! Kolejny sukces w Paryżu

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Wioślarka czwórka podwójna w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański zdobyła brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. To trzeci medal reprezentacji Polski w stolicy Francji.

Polscy wioślarze

Orange Pics BV / Alamy

Polscy wioślarze z brązowym medalem Igrzysk Olimpijskich!

Przed igrzyskami w Paryżu z naszą czwórką podwójną można było wiązać duże nadzieje – nawet jeśli od igrzysk w Tokio doszło do dwóch zmian w składzie. Do Fabiana Barańskiego i Dominika Czaji dołączył Mateusz Biskup i Mirosław Ziętarski. Mimo roszad Polacy wciąż byli uważani za jednych z faworytów do zdobycia medalu.

Reprezentanci Polski potwierdzili swoją dobrą formę w kwalifikacjach, które odbyły się w sobotę. W wyścigu czterech osad lepsi okazali się jedynie Włosi. Polacy skończyli z czasem 5:44:39.

W wielkim finale polska osada bardzo szybko włączyła się do walki o podium. Klasą samą dla siebie byli Holendrzy, którzy bronili tytułu mistrzów olimpijskich. Polakom została rywalizacja ze wspomnianymi wcześniej Włochami. Po 500 metrach polska czwórka zajmowała trzecie miejsce. Tuż przed metą wyprzedzili nawet Włochów, lecz ich rywale lepiej poradzili sobie na ostatnich metrach wyścigu. Polakom udało się mimo wszystko zachować przewagę nad resztą stawki. Ukończyli wyścig z czasem 5:44:59. Byli o niecałe trzy sekundy wolniejsi od reprezentantów Holandii.

Złoty medal przypadł Holendrom, srebro zdobyli Włosi, zaś Polacy staną na najniższym stopniu podium. Nasza czwórka podwójna może mówić o wielkim szczęściu – w Tokio skończyli bowiem rywalizację na czwartym miejscu. Czwórka Barański-Czaja-Biskup-Ziętarski wywalczyła trzeci medal reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Wcześniej na olimpijskim podium stanęła Klaudia Zwolińska (kajakarstwo górskie) oraz nasze szpadzistki, czyli Alicja Klasik, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga i Aleksandra Jarecka.