HomeInne sportyZłoty medal Polaka na igrzyskach paralimpijskich! Wielki mistrz pokonany

Złoty medal Polaka na igrzyskach paralimpijskich! Wielki mistrz pokonany

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

Polski paratenisista stołowy Patryk Chojnowski zdobył złoty medal igrzysk paralimpijskich. W finale kategorii MS10 pokonał Liana Hao po pięciosetowym boju, w którym nie brakowało emocji.

Patryk Chojnowski

Abaca Press / Alamy

Patryk Chojnowski ze złotym medalem igrzysk paralimpijskich

Patryk Chojnowski wróci z Paryża z dwoma złotymi medalami. Polski paratenisista stołowy stanął na najwyższym stopniu paralimpijskiego podium wraz z Piotrem Grudniem, który jest jego partnerem w deblu. Reprezentant Polski pokazał się z dobrej strony też w rywalizacji singlistów. Po pokonaniu Mateo Bohasa z Francji Chojnowski dostał się do finału kategorii MS10. Tam czekał na niego Lian Hao. Przed meczem z Polakiem Chińczyk mógł się pochwalić trzema złotymi medalami igrzysk paralimpijskich.

W pierwszym secie Chojnowski odskoczył swojemu rywalowi na kilka “oczek”, lecz w końcówce partii stracił przewagę. Reprezentantowi Polski udało się jednak wyjść z opresji i wygrać 12:10. W drugim secie Polak nie potrzebował już równowagi do wygranej, choć trzeba przyznać, że jego przeciwnik walczył z całych sił. Lian Hao dopiął swego w kolejnej partii, którą wygrał 11:7.

Czwarty set rywalizacji o złoty medal miał niezwykle nietypowy przebieg. Pod koniec partii Polak po raz pierwszy wyszedł na prowadzenie. Miał już nawet piłkę meczową, lecz Lian Hao złapał wiatr w żagle i ostatecznie doprowadził do decydującego seta. Piąty set zaczął się od pokazu sił reprezentanta Chin. Gdy już wydawało się, że reprezentant Polski nie ma szans, stało się coś absolutnie nieprzewidywalnego. Patryk Chojnowski wrócił do gry i po niezwykle emocjonującej końcówce meczu obronił swój złoty medal igrzysk paralimpijskich w Tokio.

Po wielkim triumfie 34-latka reprezentanci Polski mają na swoim koncie 14 medali igrzysk paralimpijskich w Paryżu – cztery złote, pięć srebrnych i pięć brązowych.

Koniec opery mydlanej! Znamy nowy klub Rabiota
Goncalo Feio zrównany z ziemią. “Odbieramy go jak Jose Mourinho”
Kylian Mbappe zmniejsza dystans do Robert Lewandowskiego. Szykuje się pasjonujący wyścig