HomeInne sportyKatarzyna Wasick bez medalu! Do brązu zabrakło zaledwie 0,13 sekundy

Katarzyna Wasick bez medalu! Do brązu zabrakło zaledwie 0,13 sekundy

Katarzyna Wasick zajęła dopiero 5. miejsce w finale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Reprezentantka Polski była jedną z kandydatek do medalu, ale do brązowego medalu straciła zaledwie 0,13 sekundy.

Katarzyna Wasick

Wasick jednak bez olimpijskiego medalu

W półfinałowej rywalizacji reprezentantka Polski w świetnym stylu wygrała swój półfinał, docierając do mety z czasem 24,23 sekundy. W łącznej klasyfikacji dało jej to trzecie miejsce i pewne miejsce w finale, przed którym była uważana za jedną z faworytek do medalu.

W finałowym starciu najszybsza była reprezentantka Szwecji Sarah Sjoestroem (23,71 s), która dopłynęła do mety tuż przed Australijką Meg Harris (23,97 s) i Chinką Yufei Zhang (24,20 s). Jeszcze przed Wasick uplasowała się Amerykanka Gretchen Walsh (24,21 s).

Piąta lokata w Paryżu jest tym samym wyrównaniem jej najlepszego jak dotąd występu na igrzyskach olimpijskich. Przed trzema laty w Tokio z kolei uplasowała się również właśnie na piątej pozycji.