HomePiłka nożnaSensacyjna porażka Arsenalu! Fatalny błąd Jakuba Kiwiora

Sensacyjna porażka Arsenalu! Fatalny błąd Jakuba Kiwiora

W meczu 8. kolejki Premier League Arsenal sensacyjnie przegrał 0:2 z Bournemouth. O tym meczu zapewne będzie chciał zapomnieć Jakub Kiwior. Reprezentant Polski popełnił fatalny błąd przy drugiej bramce dla gospodarzy.

Bournemouth

Jakub Kiwior dostał szansę od losu

Nawet mimo problemów zdrowotnych Bukayo Saki i Martina Odegaarda zdecydowanym faworytem sobotniego starcia byli goście. Podopieczni Mikela Artety od początku starali się przejąć kontrolę od wydarzeniami boiskowymi. Brakowało im jednak klarownych sytuacji.

Jakby tego było mało, w 28. minucie William Saliba podjął niezwykle ryzykowną decyzję. Francuski stoper próbował zatrzymać rozpędzonego napastnika Bournemouth blisko koła środkowego. Sędzia Rob Jones ukarał rosłego defensora żółtą kartką, lecz po interwencji systemu VAR zmienił zdanie i wyrzucił obrońcę Kanonierów z boiska. Mikel Arteta postanowił błyskawicznie zareagować. Kilka minut później na boisko wszedł Jakub Kiwior.

Choć Arsenal grał w “dziesiątkę”, wicemistrzowie Anglii nie zamierzali się poddawać. W 35. minucie Kanonierzy byli bliscy objęcia prowadzenia po groźnym uderzeniu Mikela Merino. Podopieczni Andoniego Iraoli odpowiedzieli tuż przed zmianą stron. David Raya popisał się fantastyczną interwencją po strzale Marcusa Taverniera.

Kiwior nie wykorzystał szansy

Wydawało się, że gospodarze weszli w drugą połowę z przytupem. W dobrej sytuacji znalazł się Antoine Semenyo, lecz Ghańczyk fatalnie się pomylił. Wisienki czekały na kolejną dobrą okazję aż do 70. minuty. Justin Kluivert podał do Ryana Christie, który pokonał Davida Rayę.

Nie był to jednak koniec złych informacji dla Arsenalu. W 77. minucie podanie Jakuba Kiwiora do Rayi przejął Evanilson. Hiszpański bramkarz próbował odebrać piłkę napastnikowi, lecz Rob Jones uznał, że były golkiper Brentford przekroczył przepisy. Jedenastkę na gola zamienił Justin Kluivert. Jak się okazało, chwilę później reprezentant Polski wrócił na ławkę rezerwowych. Obrońca dostał tzw. wędkę. Zamiast niego na murawie zameldował się Gabriel Jesus.

Zmiany w składzie nie przyniosły jednak spodziewanego efektu. Ekipa prowadzona przez Mikela Artetę przegrała 0:2 z Bournemouth i straciła szansę na zajęcie pierwszego miejsca w tabeli Premier League. Ze swojego występu nie może być zadowolony Jakub Kiwior. Reprezentant Polski raczej nie przekonał do siebie trenera Arsenalu. Hiszpan ma teraz niezwykle ciężki orzech do zgryzienia – musi wybrać piłkarza, który zastąpi Williama Salibę w hitowym starciu z Liverpoolem.

Bournemouth – Arsenal 2:0

Gole: Christie 70′, Kluivert 79′

Żółte kartki: Semenyo – White

Czerwona kartka: Saliba

Wyjściowy skład Bournemouth: Kepa – Araujo, Zabarnyj, Senesi, Kerkez – Scott, Cook – Ouattara, Tavernier, Semenyo – Evanilson

Wyjściowy skład Arsenalu: Raya – White, Saliba, Gabriel, Calafiori – Rice, Partey, Merino – Sterling, Havertz, Trossard