HomePiłka nożnaCracovia przerywa wspaniałą serię Puszczy! Pasy triumfują w Krakowie

Cracovia przerywa wspaniałą serię Puszczy! Pasy triumfują w Krakowie

Źródło: Kanał Sportowy

W pierwszym spotkaniu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Puszcza Niepołomice przegrała 1:2 z Cracovią. Pasy przerwały serię meczów Puszczy u siebie bez porażki, trwającą od listopada 2023 roku.

Cracovia - Puszcza

Piotr Front / Alamy Stock Photo

Cracovia ciągle w formie

W pierwszej połowie obydwie ekipy pokazały swój potencjał ofensywy, bo już po 15 minutach spotkania na tablicy wyników widniało 1:1. Dla gospodarzy bramkę w 6. minucie zdobył Michail Kosidis, który pięknym strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza gości. Cracovii mimo to szybko udało się odpowiedzieć, bo już dziewięć minut później swoją bramkę celebrował Virgil Ghita, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem z głowy pokonał bramkarza.

W drugiej połowie to Cracovia przeważała i robiła wszystko, żeby wyjść na prowadzenie. W 67. minucie goście dopięli swego. Zaskakującym, ale zarazem świetnym strzałem popisał się Otar Kakabadze. Gruzin pięknym rajdem po skrzydle wjechał w pole karne, a następnie piekielnie mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Futbolówka uderzona tuż przy słupku była nie do obrony dla bramkarza gospodarzy. W 78. minucie plany gospodarzy na odrobienie strat stały się dużo trudniejsze, bo czerwoną kartkę obejrzał obrońca, Artur Craciun. Do końca spotkania gospodarze nie byli w stanie odmienić losów meczu i przegrali po raz pierwszy od listopada 2023 roku.

Po 9. kolejkach Cracovia znajduje się na 2. miejscu w tabeli z dorobkiem 19 punktów. Puszcza natomiast zajmuje 13. miejsce z ośmioma punktami na koncie. Swoje następne ligowe spotkanie Pasy zagrają ze Stalą Mielec, natomiast Puszcza zmierzy się z Rakowem Częstochowa.

Puszcza Niepołomice 1:2 Cracovia

Bramki: M. Kosidis 6′ – V. Ghita 15′, O. Kakabadze
Żółte kartki: Kosidis, Cholewiak, Abramowicz, Craciun, Revenco, Yakuba – Glik, Rakoczy, Kakabadze, Rózga
Czerwone kartki: Craciun (dwie żółte)

Puszcza: Komar – Mroziński, Craciun, Yakuba, Siplak – Serafin, Stępień, Cholewiak, Lee, Abramowicz – Kosidis.
Cracovia: Ravas – Ghita, Glik, Jugas – Rózga, Sokołowski, Malgaard, Kakabadze – Kallman, Hasic, Van Buren.

Niesamowity wyczyn wychowanka Liverpoolu! A to wszystko w wieku zaledwie 25 lat
Wojciech Szczęsny pożegnany przez Juventus! Polak przemówił do kibiców
Nowy trener Romy mówi o Zalewskim. Ładne słowa
Łukasz Masłowski przejdzie do Rakowa? Dyrektor Jagielloni zabrał głos
Bobek z kuriozalnym błędem! ŁKS wyręcza w strzelaniu Termalikę [WIDEO]
Bayern rozbił Werder. Kapitalny występ Bawarczyków
Oficjalnie: Kolejny mecz na Dolnym Śląsku odwołany! Wszystko przez sytuację hydrologiczną
Jedna bramka wystarczyła. Arka lepsza od Warty [WIDEO]
Bramkostrzelne popołudnie w Białymstoku! Jagiellonia rzutem na taśmę pokonała Lechię [WIDEO]