HomeInne sportyMamy złoto we wspinaczce kobiet! Fenomenalna Aleksandra Mirosław triumfuje

Mamy złoto we wspinaczce kobiet! Fenomenalna Aleksandra Mirosław triumfuje

Ola Mirosław wywalczyła złoty medal we wspinaczce kobiet. Polka pokonała w finale pochodzącą z Chin Lijuan Deng.

Aleksandra Mirosław

Xinhua / Alamy

Mirosław złotą medalistką

Ola Mirosław była zdecydowanym faworytem jeśli chodzi o zdobycie złotego medalu we wspinaczce kobiet na igrzyskach olimpijskich. Polka zmagania na tegorocznych zawodach zaczęła w najlepszy możliwy sposób. Już w drugim biegu rozstawieniowym Mirosław ustanowiła nowy rekord świata. Wspinaczkę ukończyła w czasie 6,06 sekundy.

W ćwierćfinale rywalką Mirosław była Hiszpanka Leslie Romero Perez. Polka znakomicie poradziła sobie na starcie dzisiejszych zmagań i bez problemu awansowała do półfinału z czasem 6,35 sekundy. Romero Perez ukończyła bieg w 7,06 sekundy.

W kolejnej rundzie rekordzistka świata musiała rywalizować w wyścigu ze swoją krajową koleżanka, Aleksandrą Kałucką. Tam Mirosław zaprezentowała się lepiej i awansowała do wielkiego finału z czasem 6,19 sekundy. Kałucka potrzebowała natomiast 0,15 sekundy więcej.

O złoty medal Mirosław rywalizowała z reprezentantką Chin, Lijuan Deng. W półfinale pokonała ona Rajiah Salsabillah z Indonezji. W tym biegu Mirosław wywalczyła upragniony złoty medal i ukończyła bieg w czasie 6,10 sekundy. Chinka, która zdobyła srebro dokonała tego w czasie niewiele dłuższym, bo wynoszącym 6,18 sekundy. Był to rekord życiowy zawodniczki pochodzącej z Azji.

Legenda sportu obserwuje Lewandowskiego! Niespodziewany gość na trybunach w Monako