HomePiłka nożnaOficjalnie: Legia Warszawa poznała rywala w II rundzie Ligi Konferencji!

Oficjalnie: Legia Warszawa poznała rywala w II rundzie Ligi Konferencji!

Źródło: Własne/Kanał Sportowy

W II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Legia Warszawa zagra z Caernarfon Town. Walijczycy pokonali Crusaders FC z Irlandii Północnej po serii rzutów karnych.

Legia Warszawa

Przeciwnikiem Legii Warszawa będzie Caernarfon Town

Przed drugim meczem rywalizacji Crusaders FC (Irlandia Północna) z Caernarfon Town (Walia) znacznie większe szanse na awans do II rundy Ligi Konferencji mieli Walijczycy, którzy w pierwszym starciu pokonali na własnym boisku Crusaders 2:0. W rewanżu to właśnie Caernarfon Town otworzyło wynik spotkania za sprawą bramki Paulo Mendesa z 24. minuty. Sytuacja Crusaders FC była więc katastrofalna.

Na początku drugiej połowy wydarzyło się coś niespodziewanego. W 47. minucie gola wyrównującego dla zespołu z Irlandii Północnej strzelił Ben Kennedy. Niecałe 120 sekund później na listę strzelców wpisał się Daniel Larmour. Zespół Declana Caddella zdołał więc całkowicie odmienić obraz tego dwumeczu. Pięciokrotny mistrz kraju szedł za ciosem. W 72. minucie bramkarza drużyny walijskiej pokonał Philip Lowry.

Po regulaminowym czasie gry stało się jasne, że do wyłonienia zwycięzcy tego starcia potrzebna będzie dogrywka. Podczas dodatkowych 30 minut gry nie obejrzeliśmy jednak bramek. O awansie przesądził bardzo długi konkurs rzutów karnych, w którym lepsi ostatecznie okazali się gracze Caernarfon Town. Bohaterem Walijczyków był 19-letni bramkarz Stephen McMullan. Crusaders FC odrobiło stratę dwóch bramek z pierwszego meczu, ale nie potrafiło sprawić niespodzianki.

Caernarfon Town zakończyło miniony sezon walijskiej Cymru Premier na piątym miejscu w tabeli. Zespół dostał się do europejskich pucharów dzięki wygranej z Penybont w finale play-offów o Ligę Konferencji. Ciekawostką jest to, że Kanarki jeszcze nigdy nie grały w Europie.

Mecze Legii Warszawa z Caernarfon Town w ramach II rundy eliminacji do Ligi Konferencji odbędą się 25 lipca i 1 sierpnia.

Bramkostrzelne popołudnie w Białymstoku! Jagiellonia rzutem na taśmę pokonała Lechię [WIDEO]