HomePiłka nożnaWzruszająca chwila. Rodzina bohatera Hiszpanii rozpłakała się po jego bramce

Wzruszająca chwila. Rodzina bohatera Hiszpanii rozpłakała się po jego bramce

Źródło: Kerry Hau

Najlepszym piłkarzem meczu Hiszpanii z Francją został Lamine Yamal, 16-letni skrzydłowy. Piłkarz Barcelony pisze historie na tych Mistrzostwach Europy będąc kluczowym dla swojej reprezentacji. Po strzeleniu przez niego gola w starciu z Francją, jego rodzina zalała się ze szczęścia łzami.

Lamine Yamal robi furorę

Mecz z Francją nie rozpoczął się dobrze dla Hiszpanii. Stracili oni gola już w ósmej minucie za sprawą precyzyjnego wykończenia głową Kolo Muaniego dośrodkowania Kyliana Mbappe. Sześć minut później żółty kartonik obejrzał Jesus Navas. Zdawało się, że Les Bleus przejmują kontrolę nad meczem i z czasem będą powiększali swoją przewagę. W 21. minucie do głosu doszedł jednak Lamine Yamal.

16-letni skrzydłowy strzelił niewiarygodnego gola z dystansu, przywracając reszcie zespołu wiarę w pokonanie Francuzów. Hiszpania naładowana golem Yamala przejęła futbolówkę i już cztery minuty później cieszyła się z drugiego trafienia – tym razem Daniego Olmo.

Niemiecki dziennikarz Kerry Hau oglądający spotkanie Hiszpanii z Francji z trybun poinformował, że rodzina Lamine’a Yamala po jego bramce zalała się łzami ze szczęścia.

Przed La Furia Roja teraz tylko finał Mistrzostw Europy, który odbędzie się 14 lipca o godzinie 21:00. Zagrają tam z wygranym spotkania Anglii z Holandią. Niezależnie od przeciwnika, bazując na dotychczasowych występach, murowanym faworytem starcia będzie właśnie Hiszpania.

Jens Gustafsson zalicza bolesny początek w Arabii. Nie tak to miało wyglądać!