HomePiłka nożnaKolejny świetny mecz Bogusza! Polak robi furorę w MLS

Kolejny świetny mecz Bogusza! Polak robi furorę w MLS

Źródło: MLS

W nocy Los Angeles FC rozegrało mecz z San Jose Earthquakes. Drużyna Steve’a Cherundolo wygrała 6:2, a Mateusz Bogusz zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

Associated Press / Alamy Stock Photo

Dwa gole i asysta

Polak w 15. minucie otworzył wynik spotkania. Hiszpan Sergi Palencia wrzucił w pole karne, a Bogusz kapitalnym “szczupakiem” umieścił piłkę w siatce.

Następnie polski pomocnik asystował przy bramce Keia Kamary na 3:0. Bogusz dośrodkował, a 39-letni napastnik strzałem głową pokonał bramkarza San Jose Earthquakes.

W 48. minucie zawodnik urodzony w Rudzie Śląskiej dorzucił kolejne trafienie. Tym razem wykorzystał podanie Denisa Bouangi, podwyższając wynik na 5:1. Bogusz zakończył spotkanie w 84. minucie, gdy został zmieniony przez Tomasa Angela.

Lepszy wynik niż rok temu

W tym sezonie Bogusz ma na koncie już 9 bramek oraz 5 asyst. 22-latek już pobił swój wynik liczbowy z poprzedniego roku, gdy strzelił 4 gole i zanotował 4 ostatnie podania. Polak jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem LAFC. Wyprzedza go tylko napastnik Denis Bouanga, który do tej pory zaliczył 13 trafień.

Klub z Los Angeles zajmuje pierwsze miejsce w tabeli konferencji zachodniej. Ma tyle samo punktów co Real Salt Lake oraz Los Angeles Galaxy.

Cristiano Ronaldo chce go u siebie. Zachęca Al-Nassr do złożenia mu oferty
Gustafsson w fatalnym położeniu. Jego zespół szoruje po dnie tabeli
Kompromitacja za kompromitacją. Manchester United potrzebuje zmiany!
Schalke ma nowego trenera. Nie Raul, nie Torres, a on
Frederiksen ma dość. Lech musi to poprawić. “Całkowita katastrofa”
Carvajal potwierdził obawy. Koszmarna kontuzja gracza Realu Madryt
Nicola Zalewski może mieć… nowego trenera. Szokujące wieści z Włoch
Real Madryt ograł Villarreal. Przepiękna bramka Viniciusa [WIDEO]
Inter pokonuje Torino po szalonym meczu! Zieliński znów poza pierwszym składem [WIDEO]