HomePiłka nożnaAncelotti nie pozostawia wątpliwości. “On będzie z nami w przyszłym sezonie”

Źródło: AS

Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji prasowej po starciu z Realem Sociedad zapowiedział, że Arda Guler pozostanie na następny sezon w Realu Madryt.

CORDON PRESS / Alamy

Guler zostaje w Realu Madryt

Arda Guler został bohaterem Realu Madryt w ich piątkowym meczu z Realem Sociedad. Turecka perełka w 29. minucie strzeliła bramkę po dośrodkowaniu Daniego Carvajala – było to jedyne trafienie w tym meczu, więc Królewscy wywieźli z Anoeta trzy punkty wygrywając 1:0. Carlo Ancelotti nie szczędził pochwał 19-letniemu zawodnikowi.

Arda Guler strzelił gola, będzie ważnym zawodnikiem w przyszłości. Nie mam wątpliwości, że zostaje tutaj na przyszły sezon – podsumował “Carletto”.

Turecki nastolatek trafił na Santiago Bernabeu w lipcu 2023 roku z Fenerbahce za 20 milionów euro. Długo fani musieli czekać na jego debiut, gdyż początkowo zmagał się z wieloma urazami. Ancelotti wielokrotnie zwracał uwagę, że o ile co do jakości piłkarskiej Gulera nikt wątpliwości nie ma, to przybył on do Realu Madryt nie będąc przystosowanym do profesjonalnej intensywności. Wygląda na to, że Arda ma za sobą najtrudniejszy moment i teraz będzie gromadził więcej minut na murawie.