HomePiłka nożnaCole Palmer znowu zagrał koncert! Chelsea zdemolowała Everton

Cole Palmer znowu zagrał koncert! Chelsea zdemolowała Everton

Chelsea w meczu kończącym 33. kolejkę Premier League mierzyła się z Evertonem. The Blues dali prawdziwy koncert w ten poniedziałkowy wieczór i pewnie wygrali aż 6:0.

Cole Palmer

Paul Marriott / Alamy

Genialny mecz Palmera i całej Chelsea

Chelsea z początku miała lekkie problemy z naporem Evertonu. Blisko wyprowadzenia gości z Liverpoolu na prowadzenie był Beto, który zmarnował fenomenalną okazję na starcie spotkania. Za zmarnowaną okazję The Toffees już w 13. minucie pokarał Cole Palmer, który po fenomenalnej akcji i podaniu od Jacksona pokonał Pickforda świetnym technicznym strzałem.

Anglik potwierdził swoją genialną formę już pięć minut później. Pomocnik doskonale odnalazł się w polu karnym Evertonu i strzałem głową do pustej bramki dobił uderzenie Nicolasa Jacksona. Co więcej, wychowanek Manchesteru City 11 minut później skompletował już hat-tricka. Niezawodny gracz The Blues sprytnie przechwycił ryzykowne podanie Jordana Pickforda i uderzeniem z dystansu zapakował piłkę do pustej bramki.

Przed końcem pierwszej połowy podopieczni Dyche’a musieli jeszcze raz wyciągać piłkę z siatki. Fenomenalnie w polu karnym zachował się Nicolas Jackson. Senegalczyk świetnie przyjął dośrodkowanie Cucurelli i strzałem z powietrza pokonał Pickforda. The Toffees do przerwy przegrywali aż 0:4.

Druga połowa nie rozpoczęła się najlepiej dla Evertonu. Już po kilkunastu minutach boisko z powodu urazu opuścić musiał Jarrad Branthwaite. Na domiar złego w okolicach 64. minuty podyktowany został rzut karny dla Chelsea. Po nietypowym zamieszaniu w szeregach The Blues do jedenastki podszedł Cole Palmer, który zdobył swoją czwartą bramkę w tym spotkaniu. Gwóźdź do trumny Evertonu w 90. minucie spotkania wbił natomiast wychowanek londyńskiego klubu, Alfie Gilchrist. Anglik dobił uderzenie Bena Chilwella.

Chelsea na dużym spokoju zdołała utrzymać prowadzenie aż do samego końca spotkania i deklasuje Everton na koniec 33. kolejki Premier League. The Blues łapią więc wiatr w żagle i wciąż walczą o miejsce dające awans do europejskich pucharów. Na chwilę obecną The Blues mają 47 punktów i zajmują dziewiątą lokatę w tabeli. Do szóstego Newcastle podopieczni Pochettino tracą zaledwie trzy punkty.

Chelsea 6:0 Everton
Palmer 13′, 18′, 29′, 64′, Jackson 44′
, Gilchrist 90′

Mbappe dogonił Lewandowskiego. Zacięta walka
Jarosław Niezgoda zaimponował! Transfer blisko
PSG straciło punkty. Pierwsza taka sytuacja w sezonie
Kuriozalne błędy bramkarzy i kolejne trafienie Mbappe! Real górą w starciu z beniaminkiem [WIDEO]
Festiwal błędów w Hiszpanii. Bramkarze Realu i Espanyolu się nie popisali
Dlaczego Pekhart nie zagrał z Pogonią? Kuriozalny powód
Śląski klasyk dla Górnika! Zabrzanie z trzema punktami
Co za końcówka drużyny reprezentanta Polski! Remis rzutem na taśmę [WIDEO]
Trzęsienie ziemii w klubie Polaka! To efekt kompromitującej porażki
Polski napastnik nie pomógł swojej drużynie! Czerwona kartka jeszcze w pierwszej połowie