HomePiłka nożnaDyrektor Napoli szczerze o sytuacji Zielińskiego. “Tu nie ma odwetu”

Dyrektor Napoli szczerze o sytuacji Zielińskiego. “Tu nie ma odwetu”

Źródło: Inapolista.it

Napoli wczoraj w dotkliwy sposób poległo w domowym meczu z Atalantą przegrywając 0:3. Trener Azzurrich starał się zareagować na wydarzenia boiskowe robiąc dwie zmiany w przerwie meczu – wpuścił tym samym wtedy Piotra Zielińskiego. Mauro Meluso, dyrektor sportowy Napoli odpowiedział na pytanie o Polaka przyrównując jego położenie z Kylianem Mbappe.

Piotr Zieliński

Franco Romano / Alamy

Napoli po fenomenalnej poprzedniej kampanii, która została zwieńczona zgarnięciem Mistrzostwa Włoch, aktualnie nie potrafi wyjść z kryzysu. Ciągłe zmiany trenerów, chaos w strukturach klubu, nieskoordynowana obrona i znacznie gorszy atak – to wszystko czynniki, które złożyły się na to, że są oni obecnie dopiero na ósmej lokacie.

Po wczorajszej dotkliwej porażce Napoli z Atalantą do mediów wyszedł dyrektor sportowy klubu, Mauro Meluso. Wśród pytań znalazło się tę o sytuację Piotra Zielińskiego.

AC Milan wygrał Scudetto z Kessie, który potem odszedł. Mbappe wygasa kontrakt po sezonie w PSG, a gra. Czasami trzeba wyjść poza zwyczaj, w przypadku Zielińskiego nie było tu nigdy żadnego odwetu, nie postąpiliśmy wbrew jego życzeniom, teraz wszedł i zagrał. Zawsze dawaliśmy trenerom dużo swobody, zwracaliśmy uwagę, że kluczowa jest merytokracja – odpowiedział Meluso.

Odejście Piotra Zielińskiego z Napoli jest już nieuchronne. Polak rozegrał dla Azzurrich aż 361 spotkań w których strzelił 50 goli i zanotował 46 asyst. Po sezonie ma trafić jako wolny agent do Interu Mediolan, który w tym sezonie dominuje Serie A pewnie zmierzając ku mistrzostwu.

KSW 100 z kolejnym mistrzem w zestawieniu! Będzie bronił pasa
Fame MMA się nie zatrzymuje. Mistrz walk na gołe pięści wkracza do gry!
Kolejny mistrz zawalczy na KSW 100! Podejdzie do jedenastej obrony pasa
Linia lotnicza reaguje na sytuację z Usykiem.
Zbliża się wielki powrót Mariusza Pudzianowskiego. Dyrektor KSW przerwał milczenie